Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy ASRock P55 Extreme4...

Adott egy ASRock P55 Extreme4 alaplapom. Ezen a lapon CrossFireba bele lehetne rakni két db ASUS EAH6850 VGA kártyát és működne velük? Legfőképpen olyantól érdekelne a válasz (ok) aki már épített CrossFire rendszert és avatott a témában.

Figyelt kérdés

Van az alaplaphoz CrossFire lista, de csak ős régi kártyák vannak benne. Ezekkel volt betesztelve, hogy rendben működik elvileg? De az új említett kártyákkal is működne?

Vagy csak ami a listán van?



2013. jan. 29. 19:08
 1/5 Osynho ***** válasza:
Valószínűleg működne, de én magának a 6850CF dolognak a létjogosultságát kérdőjelezem meg.
2013. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Támogat CF-be mindenféle kártyák.Viszont függ elsősorban attól is hogy most jelenleg milyen procid van? (min.i7 860 legyen) Hogy ki birja hajtani a kártyákat.Viszont..mivel én is tulajdonosa vagyok egy ilyen kártyának szerintem nagyon nem érné meg a CF.

Ugye DC1-es hűtés lenne mind2 karin.Így amikor egybe raknád egy kis körömhegyni hely maradna köztük így királyul fűtenék egymást...

Nekem 70 alá nem esik játék közbe,hiába a a hatalmas oldalsó venti a tágas ház stb..stb..Felmegy az akár 74-76 fokokra is.

Képzeld el,beteszed az első kártyát ugye az ott tud valami levegőt szívni a venti,de ugye jönne a másik kari ami ezt a kis levegőt is elzárja tőle.+Ez a hő menne rá a másik kari nyákjára és ez még ad neki jó pár plusz fokot.

És ugye mivel jár a magas hómérséklet?Hát gyorsabb és egyben hangosabb ventikkel.

Ehhez jön a dupla annyi fogyasztás stb..És teljesítmény növekedés pedig nem lesz annyi mint egy hd7870-é.

Tehát nem éri meg a CF.Inkább 1 karis rendszer.

2013. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
i5 760 proci van benne szerintem ne -hogy már ne bírja kihajtani túlhúzva. A hővel nem lenne gond mert vizes a rendszer extra hőleadóval.
2013. jan. 30. 02:29
 4/5 Osynho ***** válasza:

Nincs értelme a 6850CF-nek.

- nagyobb fogyasztás

- nagyobb zaj

- driver gondok

- 2 kártya ára

- összesen 1gb vram, ami kevés ekkora teljesítményhez


Egy db 7870-es megoldás, ha nagyobb erő kell, azt egész jól lehet húzni, nem úgy, mint a 6850-eseket. :) Esetleg 7950.

2013. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha full vízzel lesznek hűtve akkor jó.Az első generációs i5 neked nem fogja szerintem kihajtani a két kártyát.
2013. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!