Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most cseréljek hardvert? Vagy...

Most cseréljek hardvert? Vagy akkor járok jobban, ha még várok vele?

Figyelt kérdés

Adott egy 3 éves asztali PC.

ASUS m4a77TD alaplap, AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4 Ghz-es négymagos processzor, 2x4GB 1333 Mhz-es DDR3 ram, egy MSI Geforce 460 GTX HAWK (850Mhz mag, 1700 Mhz Shader, 4000 Mhz memória, 256 bit, 1 Gb DDR5, PCI-E 2.0), egy 128 GB-os Kingston V200+ SSD, ami a lap miatt csak SATA II-es csatin megy és egy 500 W-os Chieftec táp.


Szeretnék egy Intel i5-3570K procit (3,4 Ghz, 4 mag) egy ASUS P8H77V-LE lappal, hogy SATA III-ra kerüljön az SSD, 1600 Mhz-en menjenek a ramokat és legyen USB 3.0-ám. A vga egy 660 GTX lenne. A konkrét típust az ár dönti el.


Játékok terén komolyan érezhető volna a gyorsulás vagy inkább még várjak az év végéig és komolyabb vasra cseréljem?



2013. jan. 31. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A konfi amit leirtál,gondolom az van jelenleg.Az adatok alapján a mai játékok simán mennek.Szóval a helyedbe várnák még vele.egyrészt az árak is lejjebb mennek,másrészt komolyabbnál komolyabb játékok fognak kijönni.Érted a lényeget gondolom.
2013. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Érezhető lenne de csak egy kicsit igen. De annyit bőven nem érne az a kis gyorsulás a játékokon, mint amennyiért kicserélnéd azt a pár hardvert.
2013. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak félek tőle, hogy mivel már 3 éves lesz idén tavasszal, teljesen elértéktelenedik a régi és nem lesz mit belepótolni az újba. A régi lapot, cpu-t, vga-t, ramot még kb 50-55-ért el lehetne adni, az új meg nettó 120 volna most kb. :S Ami nem lesz nagyságrendekkel olcsóbb szerintem, viszont a régi igen...
2013. jan. 31. 10:06
 4/15 Osynho ***** válasza:
Te tudod mire mennyit szánsz, de játékra a mostani procid is elég ilyesmi vga mellé (feltételezem full hd-n játszol). Vga-nak meg inkább a 7870-est választ.
2013. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nvidia párti vagyok. A jelenlegi cpu és vga pont összhangban van, tehát muszáj cserélni együtt. A mai játékok full hd-ban már megfogják. Egy Far Cry 3-at pl full hd-ban nem lehet high-nál feljebb húzni és simításokat szűréseket már nem bír. És ez egy régi grafikus motort használ. Crysis 3 szerintem már maximum közepesen fut majd és ez egyre inkább ebbe az irányba tendál...
2013. jan. 31. 10:15
 6/15 anonim ***** válasza:

A 3570K kissé túlzás, egy olcsóbb i5 is megtenné ha mindenképpen váltani akarsz/bár a Phenom II X4 965 is megfelelne erősebb vga mellé is/, ssd-nél igazából a valós használatban nincs olyan nagy jelentősége a sata2/3-nak, de persze papíron/meg amúgy is/ jobb a sata3, ha nvidida párti vagy akkor a gtx660 lassan értelmes áron kapható/nálunk az nvidia kártyák erősen túlárazottak/, tápod jó, ramnak szintén nincs nagy jelentősége-teljesen jó az 1333MHz-es is.

Összefoglalva én csak a vga-t cserélném le most az valós gyorsulást hozna a játékokban a többi elhanyagolható.

2013. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Osynho ***** válasza:

Miért lenne muszáj együtt cserélni? Nekem egy 3,6ghz-en járatott Phenom II X4 mellett egy tuningolt 7850 2gb (kb gtx660 szint)van és a vga kihasználtság gyak mindig 100% közelében van.


A 7870 meg nagyon jó vétel 60e alatt, egy árban van a 660-al, de gyorsabb annál és több a vram is rajta.

2013. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A Windows élményindexben több pontja van a vga-nak, mint a cpu-nak, ebből is gondolom, hogy hiába kerülne bele gyorsabb vga, a proci már kevés volna kiszolgálni.

A ram gyorsítása számomra is csak játék a számokkal és max lélektanilag számít, mivel fogalmam sincs, hogy ha 1600-ra vagy 1800-ra gyorsulna, az valójában mennyire volna észrevehető. Neten sem egyszerű ezzel kapcsolatban infót találni, csak száraz szintetikus teszteket semmitmondó pontokkal...

A vga volt az, ami mellett én döntöttem és ismerősök ajánlották ahhoz a procit. Mivel nem ismerem, annyi volna a cél, hogy a 2 összhangban legyen, azonos legyen a keresztmetszet.

2013. jan. 31. 10:36
 9/15 A kérdező kommentje:

A 7870 sem és a 660 GTX sem volna az igazi az alaplapomba. Sántítana kicsit. A jelenlegi vga-m PCI-E 2.0 csatival megy az alaplapba. Ezt támogatja max. A 7870/660GTX már 3.0-ás szabvány és a váltással pont a duplájára nőtt a sávszélessége, így az én lapomban nem menne úgy, mint amire valójában képes, ezért felesleges szerintem alaplapcsere nélkül. Viszont, ha már muszáj alaplapot cserélnem, semmiképp sem akarok AMD-t megint. Én is egy vga cserével kezdtem el játszani a gondolattal először, aztán rájöttem, hogy nem elég. :S


Valószínűleg a Te konfigodban is emiatt tapasztalod az általad leírtakat.

2013. jan. 31. 10:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod kérdező, a pci-e 3.0-t még a hd7970 sem használja ki, a 2.0 semennyire nem fogná vissza ahd7870 vagy gtx660 teljesítményét, a cpu-nál ugyanez magas felbontás/beállítás mellett a Phenom II X4 és"kihajtja" az említett kártyákat(hagyjuk már az élményindexet).
2013. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!