Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram szakértők, mitol lehet ez?

Ram szakértők, mitol lehet ez?

Figyelt kérdés

Heltok,valaki ezt kérdezte tolem de en nem tudom mi lehet a baj,lehet h ti tudjátok:


"ettem gepembe 3gb ramot de csak 2gb ot ismer fel!az miert van?es ha pl. Bele teszek 2gb ot akkor se ismeri fel

Csak ugy h ha 2x1gb ot teszek bele"

"Windows 7esem van 64bites! 2x3.00ghz proci,1gb grafikus kartya,3gb ram de 3gb-bool csak 2gb ismer fel! Igy irja ki:3gb-2gb(unsoled)ma probaltam fel cserelni de ugyqn azt irja ki!es ha csak benne hagyom a 2gbossar akkor meg fel se csukodik a gep csak ugy h ha melle teszem az 1gbossat!lehet h csak parba megy?ugy h 2x1gb vagy2x2gb?lehet h ugy fel ismerne?"


2013. febr. 1. 23:31
 1/1 Komplikato ***** válasza:

Csak lényegi dolgok nincsenek benne, milyen proci, milyen lap?

Valószínűleg a 2Gb-os ram két oldalas és az alaplap valamiért összesen csak 2 memória bankot fogad, így a 2GB-os ram másik oldalán lévő 1GB nem látszik, mert az a harmadik bankba esne. Ez viszont feltételezne valami szénné butított chipsetet, ami lehet eleve 2Gb ramot kezel összesen. Vagy simán lehet a 2GB ram egyik oldala halott, bár ez ritka.

2013. febr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!