Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem megy a számítógépem?

Miért nem megy a számítógépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bekapcsolom, megy minden benne, de se kép se hang, nem is sipol amikor be kellene töltenie. Csak a LED világít, és a belső alkatrészek mennek, de semmi...

Gondoltam arra h a VGA de nem, mivel kivettem és az integralttal sem megy...

Nagyjából ki is pucoltam mégsem...



2013. febr. 2. 16:13
1 2
 1/13 lindmayer ***** válasza:
esetleg a monitor a ludas
2013. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Biztos h az jó. Eleve be sem tolt a gép, nincs az a sipolas az elején. Se kép se hang menni megy de nem tolt be nem mutat képet. Mar ideg vagyok mindent próbáltam rajta...
2013. febr. 2. 16:28
 3/13 anonim válasza:

"megy minden benne, de se kép se hang"

Ez ellentmondás.

Windows bejelentkező hangját hallod?

Valószínűbb, hogy nem.

Winchesterre tippelek. Nincs fura hangja?

2013. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Húzd ki az összes kártyát belőle, hálót is... Egér és billentyűzet nélkül is próbáld meg.
2013. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Látszólag megy minden a hdd is...

De megis van valami mert se kép se hang. Eleve mondom h el sem indul semmi csak az alkatrészek működnek. A bekapcsolaskor levő kis sipolas sincs.


Kártyákat kihúzták ugy se volt jó...

2013. febr. 2. 16:33
 6/13 anonim válasza:
Ki kellene próbálni másik winchesterrel.
2013. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

"Eleve mondom h el sem indul semmi csak az alkatrészek működnek. "

Ezt a mondatot nem értem.

Honnan tudod, hogy az alkatrészek működnek?

Áttetted egy másik gépbe és ott mentek?

A LED-eken kívül van jele annak, hogy áram van benne, miután bekapcsoltad? Winchester kap áramot? Van hangja? Megy?

Ha igen, winchester csere.

2013. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Onnan gondolom h megy minden mert forognak a ventillatorok a dolgokon, van is hangjuk, a vinyonak is.

De eleve ha nincs benne hdd akkor is be kellene jönni valaminek a képernyőn nem?

2013. febr. 2. 16:57
 9/13 lindmayer ***** válasza:

merevlemeznek semmi baja nincsen, mert ha az lenne a ludas(csak), akkor a bios be tud töltődni, és kiírja a gép a képernyőre, hogy nem talál opreációs rendszert(ugyanazt produálná, mintha kivennéd a merevlemezt,és nem lenne más bootolható rendszer a gépre csatlakoztatva)

ha van másik gép is a rendszerben, és tudod hogy mi a gépednek a neve, akkor a másik gépről próbáld pingelni a tiédet(ha sikerül, akkor megy az operációs rendszer; de azért el kell telnie pár percnek)

2013. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 BringaManó ***** válasza:

ha nem sípol induláskor (pedig máskor szokott), akkor a rendszer sem áll fel, nincs mit pingetni.


szedj le mindent az alaplapról, kivéve

proci+hűtő, táp, speaker, bekapcs gomb

vedd ki a memóriát is, és így indítsd:

- ha sípol (nem a szokásosat, hanem mem.-hiány miatt hosszabban), akkor lehet visszapakolgatni, keresgélni a hibás cuccot.

- ha viszont úgy sincs sípolás, akkor még egy másik táppal is próbáld meg, és ha úgysem, akkor jó eséllyel alaplaphiba


egyébként meg ne legyél ideges: vidd el szerelőhöz, ha működő gépet akarsz – ha meg csak kísérletezel, akkor meg azért ne legyél ideges. :-)

2013. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!