Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitor befolyásolhatja a...

A monitor befolyásolhatja a játék szaggatását?

Figyelt kérdés
Olvastam én régebben, hogy valami visszajelzést kell figyelni, és ebből kifolyólag kérdezem!
2013. febr. 4. 17:29
 1/4 Komplikato ***** válasza:

Részben van a képfrissítés, ha ki van kapcsolva a VSync, nagyobb lehet az FPS érték, több képkockát számol ki a gép, cserébe szétesik a kép olyan mint ha szaggatna.


Amire kérdező gondol az meg szerintem az input-lag lesz, ott nem konkrét szaggatás van, hanem arról szól mennyivel később látod a képernyőn a dolgokat.

2013. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te szerintem a válaszidőre gondolsz.


Ezt ms-ban mérik,ha ez túl nagy,akkor okozhat utánhúzást.


De ez semmiképpen sem a hagyományos szaggatást jelenti,csak a gyors jeleneteknél csíkot húzhat maga után.


Milyen monitor?

2013. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, a felbontás, ha pl. 1080p->15 fps

640*480->90 fps

2013. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem egy samsung 711 MPS típusú monditorom van, de én nem tapasztaltam ilyen gondokat, csak érdekelt, hogy ez a kettő összefügghet-e!

Tehát ha egy játékban bekapcsolom a VSync-t akkor szétesik a kép, mert én jártam amúgy hasonlóképp játékkal, történetesen a Landwirtschaft 2011 simulatorral, amikor épp arattam, akkor úgy viselkedett, mindha memóriahibás lenne a videókártyám, ilyen színes csíkok, háromszögek meg minden furcsaságok megjelentek a képrnyőn, kicsit be is tojtam, hogy húha videómemóriagond. Végül nem az volt, mert se a GRID-be se a FABLE-be nem csinálta, sem pedig egyéb játékoknál nem csinált hasonlót!

2013. febr. 4. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!