Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennyi pénzért ez jó gép...

Ennyi pénzért ez jó gép összeállítás játékra?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


+ talán egy 60gb-os ssd-ben gondolkoztam,de az még nem biztos,úgy már drága lenne.



2013. febr. 8. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Frankó gép lesz.

Nagyon.

De figy, inkább a RAM-okat cseréld le ADATA-ról Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz CL9-esre. Az 100% hogy jó.

Az ADATA nem túl népszerű márka, ebből is látszólag nem olyan jó. De te döntöd el :)

2013. febr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezzel rögtön le is faragtál kb. 4000 forintot, amivel beleférhet egy FX-6300.


60GB-os SSD-t játékos gépbe nem érdemes megvenni. A Windows mellé kb. egy-két játék fér fel rá és tele van (ami szintén nem jó). Ha nem arra teszed a játékot, akkor még a rövidebb betöltési időből sem profitálsz, amit hozzáadna.


Az olcsó SSD-k ráadásul MLC vagy TLC memóriások, amik kisebb élettartamúak és lassabbak, ez kombinálva a kis tárterülettel (további élettartam csökkenés) nem teszi túl jó vétellé őket.


SSD-t szerintem CSAK SLC chipest érdemes venni és legalább 120-128GB méretűt. Ezek kb. 35 ezer kürül kezdődnek.

2013. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Osynho ***** válasza:

"Az olcsó SSD-k ráadásul MLC vagy TLC memóriások, amik kisebb élettartamúak és lassabbak, ez kombinálva a kis tárterülettel (további élettartam csökkenés) nem teszi túl jó vétellé őket.


SSD-t szerintem CSAK SLC chipest érdemes venni és legalább 120-128GB méretűt."


És mennyi az élettartama pl egy mlc-s ssd-nek? :) Tönkre fog menni 8-10 év múlva? Érdekeljen ez engem? :) Ezek szerint az a sok-sok ember mind hülye, aki ilyet vett?


Milyen slc-s modelleket lehet kapni(nem szerverbe valót)? Hirtelen csak az Intel 313-ast találtam, ami 20gb-os és 30ezer környékén megy. Cserébe legalább lassú. :D Van más alternatíva is? Ezzel nem vagyok tisztában.

2013. febr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaz, így utána nézve MLC-k vannak 35 körül, de még az is kb. háromszor annyi írási ciklust bír, mint a TLC és jóval gyorsabb.
2013. febr. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne úgy gondoljatok már egy ssd-re, hogy hogyha nem pátyolgatod elromlik...

Elolvassátok ezt a sok hülyeséget, életetekben nem próbáltatok ki több ssd

2013. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Osynho ***** válasza:
theskunker: pont arról beszélek, hogy nem kell fosni az ssd haláltól. A sok írástól valóban romlik az állapota, de ez hatalmas írásmennyiséget jelent! Átlag felhasználás mellett sok-sok évig fog menni. Egyébként meg 3-5év garral is lehet venni ssd-t, valószínűleg nem adnának rá ennyit, ha életképtelen lenne. A másik, hogy vehetjük kopó alkatrésznek. Egy idő múlva kuka. Elég sok ilyen terméket használunk, mégis csak az ssd-nél merül fel, hogy jaaaaj, tönkre fog menni. Az autóra is úgy vesz mindenki gumit, hogy elvárja, hogy sose kopjon el?
2013. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annak szólt, aki itt izélt hogy csak mlc chipest venne...
2013. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És ezt tartom is. Nem csak az élettartam, hanem a sebesség miatt is.
2013. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenem...

Na jó nem mondok semmit inkább.

2013. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!