Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA-IDE adapter kérdés?

SATA-IDE adapter kérdés?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám. A múlt év nyáron elromlott a gépem és vettem egy újat.

A problémák ott kezdődtek mikor rájöttem,hogy a régi gép merevlemeze IDE bemenetekkel rendelkezik míg az új SATA-val.

Ha esetleg fontos: Régi gép:K8V-VM(Alaplap) Új gép: FUJITSU E5925 3/2/80 T

Keresgéltem a neten és találtam két adaptert de nem vagyok biztos melyik lenne jobb + nem vagyok biztos hogy jól működne vele a merevlemez.

Az olcsóbb adapter: [link]

A drágább adapter: [link]

Melyik lenne jobb és kell e egy másik adapter egy másik bemenethez?

Ezt azért kérdem, mert a régi merevlemezbe egy adatkábel ment bele és egy másik kábel(gyanítom az áramellátás) és itt csak adatkábelre való váltást látok.

Remélem tudtok segíteni.(Ha kell valami adat az említett oldalakról megpróbálhatom lefordítani)

Nagyon hálás lennék ha tudnátok segíteni mert a régi gépen sok kép és programozási adatom van.



2013. febr. 9. 07:10
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

A tápellátás közvetlenül a tápegységből megy bele, így az nem része az átalakítónak. Én a helyedben amúgy PCI -os IDE vezérlőt vennék. Arra akár 4 eszközt is köthetsz.

[link]

2013. febr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anti paladin ***** válasza:
A pci-os kártyáról nem feltétlenül lehet bootolni, szívtam már ilyennel.
2013. febr. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

P.O.C

jónak néz ki de mit tegyek ha a másik kábelre nincs átalakító? Vagy arra is van ebben?(Amelyik 4 lyukja van és a merevlemez 4 kiálló szöge megy bele)

2013. febr. 9. 07:45
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha a tápegységen nincs molex csatlakozó (trapéz alakú négy pines), akkor a SATA tápkábelt is vissza lehet molex -á alakítani.

[link]

2013. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

"A pci-os kártyáról nem feltétlenül lehet bootolni, szívtam már ilyennel."


Bele kell integrálni a driverét a telepítőbe.

2013. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. febr. 9. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!