Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha frissítem a videókártya...

Ha frissítem a videókártya driverét, akkor nem működik a laptop monitorom. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Még Win7-et használtam, frissítettem a drivert, ezután a monitor rendszeresen elsötétült, majd helyrejött, de volt, hogy újraindult a gép. Vírusra gyanakodtam, újraraktam az oprendszert, de win8-at már. Namost win 8-nál még semmilyen drivert nem tettem fel, de már kezdte ezt az elsötétülést. Ha a géphez kapott telepítő cd-ről tettem fel az illesztőprogramot, ami elvileg vista 62bithez való, akkor konkrétan fekete lett a képernyő és újra kellett tennem a wint, hogy lássak valamit. A legfrissebb driverrel szintúgy elsötétült.


Olvasgattam, sok ilyen kérdés van, legtöbb esetben a vidkari hibáját mondják, vagy memóriahibát. Egy memóriatesztet futtattam már, az nem talált gondot.


Most megint Win7 van. Azt csináltam, hogy nem telepítettem semmilyen driver-t, így most működik a monitor, de nem tudom, hogy akkor mi lehet a baj? Mert gondolom, ha a vidkarival baj lenne, akkor így is jelentkezne. Persze nem kéne vele törődnöm, de szívesen használnám a win8-at, mert gyorsabb vele a gépem, és kényelmesebb nekem a használata.


Volt aki azt ajánlotta, hogy a gyártó honlapjáról szedjem le a drivert. Az a jó, hogy ez egy MSI EX600-as gép, a legutóbbi driver 2008-as és vista 62bithez való, a legtöbb driver pedig xp 32 bithez. Tehát a gyártó nem adott ki újabb drivereket. Ha viszont az Nvidia honlapjáról szedem le a legfrissebbet, azzal meg hibádzik (Nvida GeForce 8400M G 256MB).


Meg lehet oldani ezt valahogy, vagy felejtsem el a win8-at?


2013. febr. 11. 17:47
 1/1 hypno ***** válasza:

Megnéztem a laptopod honlapját.


Valóban, a 32 bites Vista az utolsó táogatott operációs rendszer. 64 bites rendszerhez nincs is semmiféle driver.

Nyilvánvalóan azért, mert a laptop bár jó a maga nemében, az új oprációs rendszerekhez már reménytelenül elavultnak számít.


Rakjál fel 32 bites Vistát, ahhoz van minden.


Mielőtt hozzáfognál, esetleg megpróbálkozhatsz a Driver Genius-szal, vagy hasonló programmal. Ha van friss meghajtó, akkor ezek megtalálják.

Nem titok, ezek a szoftverek van akinek reménytelenül összekuszálták a rendszerét, de ha újratelepítés előtt állsz, akkor egy próbával nem veszítesz semmit.

2013. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!