Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus Xonar DGX PCIe hangkártya...

Asus Xonar DGX PCIe hangkártya csatlakozási hiba (? )

Figyelt kérdés

A kérdés a következő;

Alaplapom: Gigabyte EP45-DS4 (3 db PCIe 16x és 3 db PCIe 1x csatlakozó van rajta)


Akármit csináltam, a gép egyszerűen nem látja, hogy be lenne dugva a hangkártya. Próbáltam BIOS-ban mindent állítani, letiltani az alaplapit, Factory resetelni a biost, új oprendszert... kb mindent próbáltam már és sehogy sem működik. Barátnőm gépében nem egész 8 perc alatt driver telepítéssel együtt kész volt. (Neki is Gigabyte alaplapja van!) Szóval még az sem lehet, hogy a hangkártya hibás, mert ott tökélesen működik.

Az én alaplapom leírásában egyedül annyit találtam (valami eldugott netes manualban), hogy ha 2db PCIe VGA van berakva (SLI vagy Crossfire) akkor letiltja a sima 1x-es PCIe-t, de nekem csak egy Videókártyám van és biosban sincs semmi erre vonatkozó pont. Bármilyen ötlet, hogy mitől lehet ez?


A segítségeket előre is köszönöm.



#gigabyte #hangkártya #Asus #Xonar #DGX #ASUS xonar DGX 5.1
2013. febr. 17. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Driver fenn van?
2013. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A driver írja ki, hogy csatlakoztassam előbb a hangkártyát addig nem telepíthetem.
2013. febr. 18. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó drivert szedtél le?

Na meg Gigabyte lapoknál nem csodálkoznék, mostanában nem valami jó a hírük.

2013. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kérlek olvasd el újra a kérdést. Más gépben működik pöccintésre. Azt a drivert amit hozzá adtak azt próbáltam. Az alaplap nem mai már kb 3 éves. De természetesen Köszönöm hogy próbálsz segíteni :)
2013. febr. 19. 06:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondtam is a Giga alaplapok nem valami jó.

Próbáld meg a PCIe x16-os slotba belerakni, hátha abban működik.

Meg BIOS-ban van olyan hogy energiatakarékosság, azt kapcsold ki, meg ha van egy külön VGA-d akkor állítsd be a BIOS-ban hogy honnan megy a VGA jel alapértelmezetként.

(Motherboard/Mainboard, PCIe, PCI, AGP vagy amit kiad finkciónak).

Az a baj hogy a Giga alaplapok BIOS-ában annyi felesleges funkció van, hogy az kész röhej.

2013. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!