Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vs. AMD? Miért tud...

Intel vs. AMD? Miért tud többet egy i5-ös 4 magos Intel, mint egy Bulldozer x8-as 8 magos AMD proci? Olvastam már pro és kontra érveket is, de még mindig nem tudom eldönteni, hogy mi köré építsem majd a gépemet kb. Júniusban.

Figyelt kérdés

#Intel Core i5 #AMD Bulldozer x8
2013. febr. 17. 19:53
 1/5 BM-Striker ***** válasza:
100%

Más a magok felépítése, egyébként FX-83*0 van ahol jobb, van ahol rossabb, mint egy i5.


Játékra i5 a jobb.

2013. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ,hogy mire használod.


Az FX-et addig tuningolhatod,ameddig csak akarod.Persze többet is fogyaszt.Az Intelt nem lehet,de kevesebbet fogyaszt.


Renderelés,tömötítésben különösen jók az FX-ek.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Játékokban pedig FHD felbontásban kb. egál-,alacsonyabb felbontásban valamennyivel több FPS-t produál az i5.


Összesítve én biztos,hogy az FX-et venném,de kinek mi tetszik.

2013. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak játszanál akkor i5, ha dolgoznál is rajta akkor inkább fx. Nem mindenhol erősebb az i5 4 maggal, mert amelyik program kihasznál 6/8 magot, nem csak 1-4-et ott veri meg az fx, de mivel a mai programok több, mint 90% maximum 4 magot használ (és az i5 magjai jóval erősebb a fx magjainál) ezért jobb most az intel i5, később valószínűleg ez nem így lesz, mikor több kell már, mint 4 mag.
2013. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A másik pedig az lenne, hogy ugye jönnek a 4. gen. konzolok és, hogy az hatással lenne-e majd a processzorok árára? Szóval az i7-esek mennyivel érhetnek majd mondjuk nyár közepén kevesebbet? A fogyaztás az nem szempont, mivel nem sokat szoktam a gép előtt ülni, inkább az, hogy AM3+-os fogatra még nem nagyon találtam még jó ár/érték arányú hűtőt, vagy a sima AM3-asra való hűtőt rá lehet rakni?
2013. febr. 17. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

" AM3+-os fogatra még nem nagyon találtam még jó ár/érték arányú hűtőt, vagy a sima AM3-asra való hűtőt rá lehet rakni?"


Fizikailag ugyanaz a kettő,hűtők szempontjából mindegy,hogy AM3,vagy AM3+.


:)

2013. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!