Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lezártam a bitlocker-rel a...

Lezártam a bitlocker-rel a meghajtóm és elfelejtettem a jleszavam, hogy lehetne megkerülni vagy valamit lehetne neki csinálni?

Figyelt kérdés
Adatmentő cég esetleg tud segíteni?
2013. febr. 18. 02:04
1 2
 1/11 BM-Striker ***** válasza:
100%

Próbálj visszaemlékezni, mást nem tudsz csinálni..

Adatmentés nem működne, mivel ezek kódolt adatok.

2013. febr. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
valami megoldás csak van.
2013. febr. 18. 02:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen a jelszó kitalálása. Amikor telepítetted és beállítottad, akkor felhívta a figyelmed, hogy ha elfelejted, akkor nincs visszaút!

Amúgy ha lenne más út, akkor lenne értelme a programnak? "Védheted jelszóval az adataid, amit aztán bárki feltör"

Gondolkozz (vissza)!

2013. febr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Maximum akkor van lehetőség a Bitlocket titkosításának feltörésére, ha a gép rendelkezik Thunderbolt csatlakozóval( azaz IEEE1234-es portal), és valaki belépett közben a meghajtóra. Azaz a DMA használatával és egy módosított firmware-en keresztül linux operációs rendszerrel lehetséges( aki tudja mi a DMA az érti, aki nem meg nem) Más módon is lehetséges, de az is azon alapul, hogy valaki belép a a bittlocker meghajtóra a jelszavával).

Brute-force módszer meg esélytelen asszem DES kódólást használ, illetve hogy pontosan fogalmazzak: lehetséges nyers erővel végigpróbálni a jelszót, csak olyan jó 100-120 milliárd év lenne, mire visszanyernéd az adataidat.

2013. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hypno ***** válasza:
67%

Próbálj meg úgy emlékezni, hogy ha ma kellene lejelszavaznod, milyen jelszót választanál?

Valószínűleg "akkor" is ezt választottad.

2013. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha linuxot telepítek sem lehetne megmenteni?
2013. febr. 18. 15:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha valaki feloldja a zára fizetni is hajlandó vagyok érte. 10-15e-t is. De nagyon fontos adatok vannak rajta.
2013. febr. 18. 16:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Leírták a lehetőségeket. Más nincs. A számítástechnika nem ilyen "légyszi mégis kéne hiába nem lehet, akkor is....". Ez nem így működik. A lányom eldobhatta az SD kártyáját, mert okosan bitlockerrel lejelszavazta és elfelejtette a jelszót. NEM LEHET!
2013. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A helyreállítási kulcs nincs meg?

Én akkorát sz*ptam majdnem,elfelejtettem a jelszót a pendrive-hoz de hála istennek az asztali gépemre elmentettem a helyreállítási kulcsot.Csak az a szarügy ha nem mentetted el amúgy miután lezáratod megkérdezi hogy a kulcsot kinyomtatod vagy elmented,de ha nincs meg a kulcs, büdös életbe nem kapod vissza az adataidat.

2013. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy 10 millió dollárért+az áramszámlát ha állod esküszöm meg merném próbálni a te bitlocker meghajtód feltörését.

A google most vásárolt egy kvantumszámítógépet, ami elvben 3000 szer gyorsabb mint egy normál szuperszámítógép.

Ebből a kapacitást nem nagyon részletezték, de olyan 10^18 terraflops körül van, ami esélyes lehet arra, hogy egy max fél éven belül feltörné a bitlocker meghajtódat.

2013. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!