Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet vegyek?

Milyen tápegységet vegyek?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen PSU-t vegyek a következő confighoz:

CPU: E3400

GPU: HD7750

RAM: 4GB (1333MHz)

Most egy 400W-os van, ami szerintem eléggé gyenge. A videokártyát nem rég vettem, ezelőtt egy kisebb fogyasztású volt (bár ez sem fogyaszt sokat), és mióta megvan, észrevettem egy kis lassulást, gondolok itt a mappák megnyitására, vagy a netezésre. A másik ok pedig a következő: multkor az egyik játékban maximum beállításokkal Fraps-el videót akartam felvenni, és 60-as FPS limitnél 55-60 FPS volt, majd másnap márcsak 35-40, aztán tegnap ismét 60 körül volt, most pedig megint nem, illetve ha a VGA-t felhúzom 880MHz-ről mondjuk 950MHz-re, akkor már nem tölti be a játékokat, fekete képernyő fogad. Ez annak tudható be, hogy nem kap elég áramot a videokártya vagy a processzor?

Válaszaitokat előre is köszönöm. :)



#tápegység #lassulás...
2013. febr. 18. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fsp apn 350\ fsp hexa 400\ chieftec ctg 400
2013. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Már nem azért de ez a processzor nem hiszem hogy kihajta a videókártyát.
2013. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem bir bármekorra tuningot a vga


minden egyes példány más tuningot bir és hardverkörnyezetöl is fög meg hömérsékletöl


kitudja mért ment máshképp fraps leginkább szoftveres dolog lehet


de egy erösebb proci mugy sem ártana azért...

2013. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hypno ***** válasza:

Ha a táp kevés, akkor rendszertelenül - általában nagyobb terhelésnél - újraindul a gép.


Egy 400 W-os táp önmagában nem gyenge. Nézd meg, hogy a +12 V-os ágak mennyire terhelhetők, azután matekozz kicsit az alkatrészek fogyasztásával. (Sima öszeadás, kivonás.) A matematika egzakt tudomány, úgyhogy hihetsz az eredménynek.

2013. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Osynho ***** válasza:

"A matematika egzakt tudomány, úgyhogy hihetsz az eredménynek."


Ez igaz, csak van még egy ismeretlen az egyenletben! A gagyi táp gyártók hazugsága! :D

2013. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dawe98 ***** válasza:

FSP HEXA 400W

Ha nagyon akarod, akkor 500W DE felesleges! Bőven viszi a 400W

2013. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hypno ***** válasza:

#5 Ha a táp adatlapján az szerepel a +12V-os ágnál, hogy 15A akkor az annyi.

Az más kérdés, hogy ha ezt egy 400 W-os táp produkálja, akkor a táp bőven gagyi. Meg nyilván az ember nem venne mérget rá, hogy a +12V nem 14, vagy 18.

Viszont ha itt megkérdezed, hogy egy DELTA táp milyennek számít, akkor a kisokos, "szajkózom amit olvastam" 15 évesek simán legagyizzák és tolják is valamelyik aktuális FSP-t. Holott legalább akora név a szakmában, mint a Fortron.

2013. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Osynho ***** válasza:
Van nem is egy youtube videó, ahol a ráírt max terhelésnél jóval kevesebbtől elpukkant 1-2 fos tápegység. Szóval szerintem egy codegent nem ajánlatos terhelni a ráírt W-hoz közeli értékkel. Főleg, ha a feszültségek is elmászkálnak, ahogy te is írod.
2013. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hypno ***** válasza:
De azt ugye nem tudjuk, hogy a Kérdezőnek milyen tápja van, csak hogy ő gyengének tartja. Ennek ellenére tulajdonképpen problémamentesen el van vele. A gondjait nem a táp okozza.
2013. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos egy 400W-os Codegen..
2013. febr. 19. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!