Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a laptopró...

Mit gondoltok erről a laptopról? (alább) Még nem vettem meg.

Figyelt kérdés

HP ProBook 4545s


AMD Dual-Core A4-4300M APU (3.0 GHz/2.5 GHz, 1 MB L2 cache, 2 cores, 35W)

AMD A70M CH chipset

RAM: 4 GB DDR3

Grafikus: AMD7420G + 7650/2GB

HDD: 750GB


Kérdésem az lenne:

1. Mit gondoltok erről (és a HP laptopokról általában)

2. Alkalmas-e újabb játékok futtatására akár medium beállításokkal is (gondolok itt konkrétabban a GTA IV-re, az ETS 2-re, a CoD MW szériákra, esetleg még írhatnátok, mi egsyéb menne rajta az újabbak közül, nem számít, hogy low/medium/high beállítás, csak elfusson legalább 20-25 FPS-el)

3. Állítólag könnyen felhevül a gép. Ez nem károsítja a gépet? Ja és ezt hogyan lehet hatásosan orvosolni? (tudom, hogy pl. puhára nem kell tenni és jó alátámasztani a sarkainál)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 19. 12:17
1 2
 1/11 hypno ***** válasza:

A ProBook üzleti kategóriás laptop. Ennek megfelelőeen nem a játékteljesítményre van kihegyezve és nem is arra való. Viszont sanszosan stabil.


Itt* mindenre választ kapsz vele kapcsolatban.


*

[link]

2013. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ...csak annyit még, hogy mi a helyzet a plusz AMD7650-es 2 gigás grafikussal? Írják, hogy az integrálttal nincs sok esély a játékok futtatására, de ezzel a plusszal?
2013. febr. 19. 13:35
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Mennyiért venél laptopot?

mert itt a ProBook minöségét fizeted meg

.

persze az igaz hogy emiatt melegedés miat tán nem kel aggódnod azért is mert nem nagyteljesítményü hardverek

.

A8, procival jobban járnál de legalább A6 elkélne

és HD7670M meléje

iletve ha tudnám árát akkor én

intel nvidiás laptopot venék árban inkább

teljésítményben jobban kijönél ha az épp nem egy ilyen üzleti kiadású laptop

i3 vagy Pentium B és GT630M, GT635M

szerintem árban meg lene de akár intel melet is találsz HD7670M -t

.

így tippre 150ezer körüli öszeget megérhet a kérdésbeli laptop de többet nem ha csak nem elfogadod hogy több komprimuszimot kel hoznod játékteljesítmény terén

2013. febr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
euróban tudom az árát (szlovákiai magyar vagyok), 420 euróba kerül, ha átszámítjuk az olyan 123 ezer forint...ja és megbízható a cég, ahonnan venném
2013. febr. 22. 09:30
 5/11 A kérdező kommentje:

Leltem egy másikat is:

Lenovo Thinkpad Edge E535

CPU: AMD Quad-Core A8-4500M

Grafikus kártya HD 7670M

4 GB RAM

500 GB HDD (5400 fordulat/perc - ez kevés?)

15,6"-os kijelző (ami szerintem elég)

2013. febr. 22. 09:34
 6/11 hypno ***** válasza:

Játékok esetében mindenképpen erős kompromisszumot kell kötnöd, ha laptopot vásárolsz. Mégakkor is, ha egy nagyságrenddel több pénzt költesz a dologra.


Csodák nincsenek. A laptopokra jellemző alacsony fogyasztás mellett sok számolást igénylő alkalmazások ma még nem futtathatók kiemelkedő teljesítménnyel.


Ezeket a gépeket arra tervezték, hogy hordozhatók legyenek, elektromos hálózat hiányában is képesek legyenek működni megfelelő ideig, nem pedig arra, hogy az elérhető csúcsteljesítményt produkálják.

2013. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm és ezzel tisztában is vagyok. Nem a játék a fő szempont most sem a jövőbeli laptopomnál, főiskolára kell elsősorban. Csak gondoltam, alacsony grafikai beállításokkal eljátszanék pár jártékkal (legyen az régi vagy új). Ami viszont fontos és fentebb sem írtam, az a Microsoft Flight Simulator 2004 nevű "játék", ami a jelenlegi gépemen is működik kompromisszumokkal (mellesleg a mostani asztali PC-m lassan 8 éves, eléggé elavult, mai játékok még legalacsonyabb grafikán sem indulnának el rajta, szóval gondolom az FS2004 a laptopon majd azért jobban teljesít, mint most nekem). Hajlandó leszek kompromisszumot kötni, ha kell, nem is szándékozok annyit játszani vele.

Azért pár újabb játék jó lenne, ha elmenne rajta lowon/mediumon.

2013. febr. 22. 10:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Amitől viszont eléggé félek, az a túlhevülés, ugyanis az FS2004 nem nagy gépigényű, a processzort kivéve. Ha van pár kiegészítő is felrakva hozzá, akkor eléggé prociigényes. Tudtommal a magas teljesítmény miatt hamarabb fel is melegszik.
2013. febr. 22. 10:07
 9/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5

ez jobb vétel

.

merevlemez HP ban 7200rmp s vagy méry kérdezed 5400rmp kevés e?

laptopokban leginkább ilyen van (5400) szóval...


ThinkPad is egy kiemelkedöbb üzleti típús

de ezzekel a hardverekkel böven jó kel legyen játékra (persze minden drivert megfelelöen fel kel telepíteni)


A8 jobb proci mint A4

HD7670M pedig jobb vga mint HD7650M

szóval jobb válsztás lenne

és még üzleti kategóriában is maradtál

2013. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hypno ***** válasza:

[link]


A Lenovo hűvös és csendes. A kijelzőjét fikázzák, de semmi komoly.

Én azt venném. (Bár ez nálam érzelmi kérdés is)

2013. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!