Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Túlhevűl" a CPU, Ubuntu...

Kidavid kérdése:

"Túlhevűl" a CPU, Ubuntu 12.10 /*Dell inspiron 5110, CPU: Intel® Core™ i3-2350M CPU @ 2.30GHz × 4 /*?

Figyelt kérdés

Hello! Ubuntu 12.10 op. Rendszert telepitettem pár napja, de windows 7-is van a laptopon. Azt tapasztaltam, hogy a processzor hűtőventilátora állandoan megy Ubuntu alatt, mig amikor a Windows töltöm be, előfordul, hogy le is áll, sokkal csöndesebb a laptop, ebből következtetve nem hevűl fel annyira a processzor. Ubuntunál, teminálba -sensors- paranccsal néztem meg a CPU hőmérsékletét. Szinte alapjáraton működik most, talán nem tul magas a hőmérséklede, de aggaszt, h. windows alatt a megszokott módon megy, mig ubuntu esetében nem.

?

Ebben a pillanatban ezt irja:

kis@kis-Inspiron-N5110:~$ sudo sensors

acpitz-virtual-0

Adapter: Virtual device

temp1: +58.5°C (crit = +85.0°C)


coretemp-isa-0000

Adapter: ISA adapter

Physical id 0: +61.0°C (high = +80.0°C, crit = +85.0°C)

Core 0: +61.0°C (high = +80.0°C, crit = +85.0°C)

Core 1: +53.0°C (high = +80.0°C, crit = +85.0°C)


nouveau-pci-0100

Adapter: PCI adapter

temp1: +62.0°C (high = +100.0°C, crit = +110.0°C)

Kb 5 hónapos a gép, ugy 1,5 hónapja volt szervizelve, kitisztitva. Milyen megoldást tanácsolnátok a problémára, esetleg valamilyen CPU driver?


2013. febr. 19. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Windows alatt a Speedfan nevű progival ugyanígy ki tudod íratni a hőmérsékleteket és akkor összevetheted.

Egyébként valószínűleg a különbség oka az hogy a Win7 ki tudja kapcsolni a dedikált videókártyát amikor nincs rá szükség. Ha feltelepíted a Bumblebee3-at Ubuntura akkor elvileg ott is menni fog ez a feature: [link]

2013. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Windows-ban is megnéztem a CPU homérsékletét, és ott tobb mint 10 Celsius-al alacsonyabb. Sajnos nem sokat segitett a Bumblebee3 (ha jól csináltam mindent). Valamilyen oknál fogva, még mindig annyi a proci hőmérséklete. Gondolkodtam kerner cserén, de ugye akkor nyilván régebbire kellene cserelnem...

2013. febr. 20. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!