Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy számítógépben / Noteboo...

Ha egy számítógépben / Notebookban egy merevlemez van de az két partícióra van osztva C és D-re de annak csak a d része töredezett akkor attól ugyanúgy lassulhat a rendszer mint ha egybe lenne, és nem kettéosztva?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A "C" partíció attól még nem lesz töredezett, mert a "D" az...
2013. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem a töredezettség... hanem hogy hathat e magára a rendszerre sebesség szempontjából... mert azt tudom hogy ha a c nagyon töredett akkor belassul... de a d is hathat rá sebesség szempontjából?
2013. febr. 19. 20:38
 3/6 A kérdező kommentje:
mármint azt tudom hogy töredezés szempontjából nem függenek össze de sebesség szempontjából? ha a c nem töredezett csak a d attól ugyan úgy lassulhat a rendszer mint ha fordítva lenne? a merevlemez és az operációs rendszer sebessége
2013. febr. 19. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan használod a két partíciót.

Ha az oprendszert és minden programot a "C" partícióra telepítettél akkor elméletileg nem lehet lassabb.

Azonban bezavarhatnak háttérben futó segédprogramok. Ilyen például :

- töredezettség mentesítő - ha úgy van beállítva, hogy a háttérben fusson és amikor tétlen a gép akkor dolgozzon. Ekkor lehetnek lassulások amikor újból elkezdesz dolgozni a gépen, mert ugye a "D" partíciót szeretné töredezettség mentesíteni.

- Indexelő szolgáltatás - a "D" merevlemezen ha sok kis fájlod van, vagy nagyon töredezett akkor ez is leterhelheti a gépet.

2013. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és az automatikus töredezettségmentesítőt hol tudom kikapcsolni vagy átállítani?
2013. febr. 19. 21:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Windows 7 Ultimate van telepítve...
2013. febr. 19. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!