Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Strapabíró, nem túlárazott,...

Strapabíró, nem túlárazott, főleg s1155 alaplap?

Figyelt kérdés

Nem muszáj Intel, csak csendes kell legyen és legalább i5 szint (floating point számítás sok szálon), inkább Intel valószínű, talán hűvösebb és biztos, hogy kevesebbet fogyaszt azonos össz. FPU teljesítmény mellett.


Tuningolni nem akarok (pedig de jó lenne!), de fix órajel jól fog jönni, főleg ha csendes marad közben egy tx3 is rajta (alulfeszelés?). Nem tudom ehhez kell-e Z chipset, vagy kizárólag a szorzó emeléséhez kell... Strapabíró alatt azt értem, hogy terepen is szükség lesz a teljesitményére, nyilván megfelelő házban/rackben.


Ez az ultra durable (gigabyte) meg military grade (msi) elég lehet? Az Intel is azt nyilatkozza az alaplapjairól, hogy rettentő ütés- és törésteszteken kell átmenniük... Megfordult a fejemben, hogy talán nem is olyan nagyon túlárazott az Intel, nem tudom igazából.


Lehet ATX vagy mATX, lehet Sandy is, és lehet akár Opteron is, ha lebegőpontos számításokban i5 szintű, fogyasztás/melegedés szintén, és árban is jó (alaplap+processzor).



2013. febr. 23. 00:13
 1/2 BM-Striker ***** válasza:

Minden alappal strapabíró, de az AMD-s lapok általában olcsóbbak azonos tudás mellett.



Asrock 970 970 Exteme 3 + fx-8320 + CM Hyper 212 EVO(kicsivel drágább, de jobban hűt)



Ezzel az FX-et simán lehet tuningolni.



[link]

2013. febr. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A 8320/8350-et néztem, igazábóla TDP a válóok, meg persze az FPU teljesítmény és a "kissé diszkriminatív" Intel compiler, amit egészen sokfelé használnak. Azt kellene tudni, hogy mennyire jól alulfeszelhető a Vishera, lehet-e kőstabilan hűsíteni?


És tényleg annyira bírják párát, hőingást, rázkódást, ilyesmit a mai alaplapok, kivétel nélkül?

2013. febr. 23. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!