Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a webkamerám?

Miért nem működik a webkamerám?

Figyelt kérdés

Típusa: Mustek Wcam 300A

Már nincs meg a cd je, a gyártó oldaláról töltöttem le drivert. Telepítettem, számítógép újraindult, bedugtam a camot, feljött az új hardver telepítése, rákattintottam hogy tovább, keresta majd végül kiírta hogy nem találta meg a szükséges szoftvert. Mindez windows xp alatt. Választ előre is köszönöm.


2013. febr. 24. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:

ezekkel sincs kép ?


[link]

2013. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nincs
2013. febr. 24. 22:17
 3/6 Lajos54 ***** válasza:

Nézd meg a saját gép-hardvereszközök -ben, hogy szerepel-e a kamera (esetleg akár ismeretlen eszközként is). Kijelölöd, jobb egér, illesztőprogram frissítése. Amikor megpróbálja megkeresni az illesztőprogramot, de nem találja, lépj egyet vissza, és add meg az elérési utat, úgy, hogy az általad feltelepített új illesztőprogramra mutasson. Programfüggő, lehet, hogy elég a mappát megadni, de lehet, hogy azon belül kell egy inf kiterjesztésű fájlt keresni.

Ha jó az illesztőprogram, és jó a kamera is, működnie kellene.

Több kameránál (nálam épp egy Mustek valamilyennél) csak úgy működött, hogyha előre lefuttattam a telepítőt (ez egy exe fájl volt) és csak ezután csatlakoztattam a kamerát.

2013. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem találtam inf kiterjesztésű fájlt, és mappát sem engedi ok-ézni. A kamera biztos jó, a drivert meg a gyártó oldaláról töltöttem le. Nem értem mi a baj...
2013. febr. 26. 02:29
 5/6 Lajos54 ***** válasza:

Biztos, hogy pontosan ahhoz a típushoz való az illesztőprogram?

Ha igen, azt még nézd meg, hogy van-e a mappában valamilyen futtatható (alapesetben .exe kiterjesztésű) fájl, vagy esetleg "Install" vagy hasonló nevű. Ha van, távolítsd el az eszközkezelőből a kamerát, majd még mielőtt csatlakoztatnád a sz.géphez, futtasd le a telepítőjét. Ezután, amikor csatlakoztatod (gondolom USB), automatikusan fogja a gép megkeresni a szükséges illesztőprogramot.

2013. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lajos54 ***** válasza:

Még kiegészítésként: ha járatos vagy a Registry használatában, ott is keress rá (a telepítés előtt), van-e a kamerára vonatkozó bejegyzés, és azt is töröld.

Ilyen jellegű problémák akkor szoktak előfordulni, ha előbb volt az eszköz csatlakoztatva, mint telepítve.

2013. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!