Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfiguráció jónak tűnik?

Masik_gabor kérdése:

Ez a konfiguráció jónak tűnik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Egy gépet szeretnék összeállitani, a fő szempont az, hogy simán menjen egy virtuális Windows wmvare playerrel az alap Windows operációs rendszeren belül, ezen belül fogom futtani a programokat amik egyébként nem túl gépigényesek. Fontos még a kis méret és hogy lehetőleg halk legyen. Kb. 200 ezer forintba szeretném ha beleférne. Az alábbira gondoltam, kérlek javasoljatok mást ha valamit jobban meg lehet oldani. Főleg a hardiskben vagyok bizonytalan, melyik lenne a legjobb ami még nem túl drága.


Barebonet választottam, ezt lenne legegyszerűbb összeszerelni, azért ez a tipus, mert viszonylag kicsi, ennél van SATA-3 csatlakozó (ben vagyok bizonytalan, melyik lenne a legjobb ami ménem tudom ez mennyire számit), belefér két HD és tehetek bele i5 processzort (lásd alább):


[link] vagyok bizonytalan, melyik lenne a legjobb ami méShuttle-SZ68R5--XPC-Barebone--s1155--SZ68R5_117099_118

ben vagyok bizonytalan, melyik lenne a legjobb ami mé

Processzor, azért választottam ezt, mert szükségem lenne arra, hogy alkalmanként távolben vagyok bizonytalan, melyik lenne a legjobb ami méról is elérjem a gépem Radminnal amikor nem vagyok otben vagyok bizonytalan, melyik lenne a legjobb ami méthon, teljes kontrollal (bootolás, BIOS elérés, minden), ebben van vPro:


[link]


Azt olvastam, hogy a virtuális gépnel az egyik legfontosabb, hogy külon harddisken legyen és

az gyors legyen. Szóval két HD kell, a tárolókapacitás nem számít, tulajdonképpen 250 GB is bőven elég lenne, csak az, hogy gyors legyen, de nem nagyon találok olyat ami SATA-3, legalább 32MB cahce (ez számít?) 6 GB/s (és ez számít?) minmum 7200 rpm és csak 250 GB tárolókapacitású:



[link]


Memória, erről fogalmam sincs, de talán 8GB elég lenne két Windowsra (egyelőre két XP lenne):


[link]


Videokártyát nem terveztem bele, nem fogom játékra használni, gondolom egyébre meg megfelel a processzor beépített grafikus vezérője.


Kérlek nézzétek meg, hogy ez így jó összeállítasnak tűnik-e, illetve van-e valaminél javaslatotok költséghatékonyabb és/vagy jobb, de nem sokkal drágább megoldasra.



Köszi előre is!



#virtualis gép
2013. febr. 26. 17:19
 1/3 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy kicsit összekuszálódott a szöveg, erről a gépről lenne szó:

Shuttle SZ68R5 XPC Barebone (s1155)

2013. febr. 26. 17:24
 2/3 anonim ***** válasza:

hát furcsa, minek ennyi rizsa?

Ipon.hu-n találsz Black merevlemezt 64 MB 7200-as fordulatszámmal amit direkt rendszerre illetve játékra terveztek(WD Black).

Tárolásra jó a kisebb teljesítményű 5400-as is.

A többi jónak tűnik, mondjuk alaplap!! ami jó legyen, na meg nagyon spórolsz.

2013. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszi
2013. febr. 26. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!