Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy sokan a...

Miért van az, hogy sokan a hozzáértést életkorhoz kötik? Miért van az, hogy ha valaki pl indokolatlanul elvakult fan valamelyik VGA gyártó irányába az "egy 14 éves hülye"?

Figyelt kérdés
Sokszor zavar, hogy a korom miatt egyes oldalakon nem vagyok úgymond komolyan véve, nem kicsit zavaró az ha egy a témában inkompatibilis személy azért tartja az állítátsát előbbre valóra mert 10 évvel idősebb.
2013. febr. 26. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem te itt inkompetenst akartál írni az "inkompatibilis" helyett.


Egyrészt azért, mert én is megkérdőjelezném a hozzáértésed ennyi idős korban. Gondolom nem túlságosan vagy tisztában melyik videokártyán hány mag van, milyen architektúrát használnak a gyártók, hogyan programozzuk, mi mindenre lehet még jó játékokon, grafikai munkán kívül, melyik milyen gyártástechnológiával készül, milyen módon, mihhez kapcsolható (és nem csak a kijelzőkre gondolok, sok esetben szuperszámítógépeket vagy mainframeket hajtanak meg vga chipekkel)... a párhuzamos programozáson és a jó meghajtó program optimalizáción, hatékony erőforráskihasználáson van itt a hangsúly, mert hiába építünk egy brutál hardvert, ha nincsen szofver ami vezérelje, ami kihasználja azt a rengeteg erőforrást.


1-2x voltam az egyetemen ilyen előadáson és láttam a Crytek stúdióban hogy dolgoznak a srácok. Nem hinném, hogy te 14 évesen mindent tudsz a témáról.


Egyébként én 23 vagyok és amellett sem szabad elmenni, hogy sokan a korhoz kötik a tudást, igen. De attól függetlenül még vannak 30 éves hülyék, nagyon is sokan. Viszont lehetnek 14 éves zsenik is, csak ezt nehezebb elképzelni és biztos, hogy jóval kevesebb van belőle. Így részben helyes az állításod, de az írásmódod alapján még neked is van mit tanulnod ;)


Semmi gond, nem vagy még elkésve.

2013. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert a kor = tapasztalat.Mert lehet hogy te 14 évesen követed a számítástechnikát tegyük fel 3-4 éve és vágod hogy milyen platformok vannak meg ismered a mostani op.rendszereket értesz a hardverekhez , igen van tudásod de te valószínlég nem voltál jelen a számítástechnika útérésekor mert kisbaba csecsemő csecsszopó kis lófasz voltál mikor más már 486 meg comodor 64 es en melózót meg építette , fejlesztett rá szoftvereket ,nem használtál akkori op rendszereket nem voltál benne a pc-s világ körforgásában mert fiatal vagy.Tudásod lehet de rutinod és tapasztalatod nem , mert az a korral jön.Ezt elkel fogadni ilyen a világ és 10 év múlva te is belátod és ahogy egyre okosabb érettebb tapasztaltabb leszel rájősz hogy minnél többet tudsz annál több dolgot nem tudsz a dolgokról ( és ezt nem pc-s világ hanem maga az életre írom )
2013. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A két válasz tökéletesen leírja azt, amire kíváncsi voltál...
2013. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!