Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik foglalatnak van jövője?

Melyik foglalatnak van jövője?

Figyelt kérdés
intelből is meg AMDből is?
2013. márc. 1. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
s475 :d
2013. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dawe98 ***** válasza:
0%
AMD-nél FM2-nek nagy jövőt igérnek.
2013. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Intelnél az 1155,azért mert jelenleg az X79 azaz a 2011 foglalat drágább mint ugyan azon teljesítményre képes 1155 tesója.AMD-nél FM2,de az AM3+ az sem elhanyagolandó mert egy fx 6300 vagy a fölött még-még csak elég lesz vagy 2-3 évig.
2013. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha több mint másfél évre veszed az alaplapot, akkor ne foglalkozz ezzel, mert a tervezett avulás miatt semmi értelme, az akkori új procik nem fognak belemenni sehogyse. én mindig beszo.ptam ha a jövőt szemelőtttartva vettem valamit, és 20 éve foglalkozom ITvel
2013. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az intel 1155-s az biztos, mivel az Intel Core i7 3770 vagy az Intel Core i7 3770K még 5 év múlva is meg fogja állni a helyét. Ezt viszont, jelenleg az AMD egyik versenyzőjéről sem lehet állítani.
2013. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha AMD ,akkor Fm2?
2013. márc. 1. 22:58
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

" még 5 év múlva is meg fogja állni a helyét. "

Mert te látod előre az egészet 5 évre, ismered az integrációt annyira előre.


"Ha AMD ,akkor Fm2?"

Igen, AM3+ elavult, sokat zabáló csak sajnos 2 modul felett kell CPU erő akkor ő marad.

2013. márc. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nos az a véleményem, hogy ha a Core 2 Quad Q9650 még ma is megállja a helyét, akkor ebből kiindulva a Core i7 Ivy Bridge-nek sem lesz akadály 5 év múlva helytállni.


[link]


Ha az AM3+, ahogy te állítod a "2 modul felett kell CPU erő akkor ő marad", ha tényleg így lenne akkor az AMD kétségbe esett mérnökei nem hagyták volna abba a fejlesztését és nem próbálkoznának az FM2 fejlesztésével, ami úgy tűnik, hogy nem örvend valami nagy sikernek. Talán a következő fejlesztés beváltja a hozzáfűzött reményt.

2013. márc. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

"Nos az a véleményem, hogy ha a Core 2 Quad Q9650 még ma is megállja a helyét, akkor ebből kiindulva a Core i7 Ivy Bridge-nek sem lesz akadály 5 év múlva helytállni. "

Gondoltam ez lesz az eszmefuttatás lényege, de akkor szó nem volt irányváltásról APU-k felé, az most esedékes, szóval nem lehet tudni mi lesz 5 év múlva egy i7 3770 sorsa.


"Ha az AM3+, ahogy te állítod a "2 modul felett kell CPU erő akkor ő marad", ha tényleg így lenne"

Miért, ha nem elég AMD oldalon egy FM2-es A10, akkor mi marad még?


"akkor az AMD kétségbe esett mérnökei nem hagyták volna abba a fejlesztését "

Mert egy foglalat örök érvényű vagy mi? Kétségbe esett mérnökei? Ez súlyosabb mint hittem.


" és nem próbálkoznának az FM2 fejlesztésével,"

Az APU vonalon indult el minden gyártó, az intel is, csak neki IGP terén van némi gondja, mind hardveresen mind szoftveresen. Jelen esetben van ahol a brazos IGP-je a 3770K-ba található HD4000-et is elveri(pl minecraft alatt). Persze a gen7 nem ilyen gyenge, ez szoftveres úton megoldható lenne. A Gen7-nél a gond inkább az, hogy nem lehet jól felfele skálázni(a többször újratervezett larrabeet meg lefele nem tudják) ellenben az AMD GCN-e ilyen szempontból tökéletes, lineárisan skálázódik a teljesítmény és a fogyasztás a pár wattot evőktől a csúcs zabagépekig.

Persze neked kár lenne az egészet magyarázni, úgy se fogsz fel belőle semmit, kíváncsi vagyok egyáltalán tudod e az APU vonal elindulásának okát.

2013. márc. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nos úgy vélem kár eltérni a tárgytól és rátérni az AMD APU (gyakorlatilag processzor és videóvezérlő egyben) vonalra ami max a laptopokknál (okostelefonok, tablettek) profitál, mivel az asztali gépek szegmensében ahol a különálló vga az igazán jó választás. Őszintén szólva én nem is erőltetném az asztali szegmensben, mivel aki játékra akar számítógépet, az biztos nem fog venni APU-s gépet. Szóval a véleményem nem változott, és továbbra is úgy látom, hogy az asztali szegmensben felesleges az APU-val (processzor és videóvezérlő egyben) ellátott proci fejlesztése. És továbbra is úgy vélem, hogy jelen pillanatban az Intel LGA1155-ös tokozású processzorainak van jövője. Persze ez az én véleményem és ennek ellenére én tiszteletben tartom a te véleményed is, még ha úgy gondolnád, hogy fogalmam sincs az általad belinkelt APU-val kapcsolatos kioktató szövegről.
2013. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!