Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD phenom ii x4 965-nek...

Az AMD phenom ii x4 965-nek mi az AMD FX megfelelője?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
AMD FX4300/4100
2013. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét megfelelője, az új chip teljesen más architektúra. Utasítás készletben és energiatakarékosságban jobb az új FX és képes jól domborítani kép és video feldolgozó alkalmazásoknál vagy tömörítésnél. Játékok alatt nem muzsikál kimagaslóan és egy szálon mért teljesítmény sem nagy durranás. Az X4 965 lazán veri bármelyik FX-4000 procit, még ha a tuningpotenciált is beleszámítjuk (elvileg a 965-ből is kijön 4GHz vagy picit több). Phenom II X4 procit minimum egy FX-6300-ra cserélnék, de alapórajelen ott sem egyértelmű az FX előnye...inkább úgy mondom, hogy egy 4GHz vagy az felett járatott FX-6000-es már összességében jobb egy Phenom II X4-nél.

Nekem X4 945 procim volt és FX-6300-ra cseréltem. Szétbencsmárkoltam az új procit és bizony volt, ahol az öreg X4 szintjét hozta (például a SuperPi, ami 1 magot használ ki, így az X4 3GHz-en, míg az FX a turbónak köszönhetően 4,1GHz-en végezte a tesztet mégis azonos idő alatt végeztek, de ott van a Cinebench 11.5 ahol egy szálon az FX csak 20%-kal volt gyorsabb a +36% órajel előny ellenére). Ahol ki tudta pörgetni a 6 szálat az FX-6300 ott 50 max 70% előnyre tett szert (ahol sámított az utasítás készlet ott nagyobb eltérések voltak), de átlagosan egy Phenom II X4 945 procit csak ~40%-kal überelt az FX-6300...tehát egy 4GHz-es X4-gyel már nem bánna el, sőt 2 vagy akár 4 szálon ki is kapna.

Nehéz döntés...egy kissé tuningolt FX-6000 még előrelépés lenne, de az sem hanyattesős. Az FX-8000 meg nehezen használható ki gyakorlatban (kivéve a renderelő, kép/video feldolgozó alkalmazásokat).

2013. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!