Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Legjobb proci hűtő FX 6100-ra...

Legjobb proci hűtő FX 6100-ra 10k-ért? Felszeretném húzni ~4,5 ghz a cpu-t.

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 18:48
 1/7 zakhaev ***** válasza:

folyékony nitrogén, nemtudom hogy 10k-ért mennyit kapsz :::DDD

ezek könnyen húzhatók, de nem lesz tőle sokkal gyorsabb viszont a számlákat növeli rendesen... 10kért mind ugyanúgy hűt, nézz ki egyet ami minél nagyobb és az jó lesz neki:D

2013. márc. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs engedélyezve az APM, akkor a húzással arányosan gyorsul a proci, viszont úgy a fogyasztás is elszabadulhat. Ha engedélyezve van az APM, akkor a húzás nem sokat ér, mert a CPU leszabályoz a TDP kereten belül.

Nekem FX-6300 procim van és 4,5GHz-en szinte pontosan arányosan gyorsabb a 3,5GHz-es alapórajelhez képest. Persze ezen az órajelen meg egy kis túlfesszkóval már bír fogyasztani/fűteni rendesen, de nálam egy Hyper 212+ van rajta, az még bírja, ahogy látom. Alapon viszont 4GHz-en járatom, úfy semmi para a hőmérsékletekkel és a fogyasztás is csak picit ugrik meg max terhelésen. Szvsz 4,2GHz-ig hosszú távon is biztosan elég egy ilyen hűtő télen-nyáron!

2013. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"ezek könnyen húzhatók, de nem lesz tőle sokkal gyorsabb"


Nálam valahogy így fest:


Cinebench 11.5:

3,5GHz: 4,5 pont

4,5GHz, 5,7 pont


3DM Vantage CPU score:

3,5GHz: 14770 pont

4,5GHz: 18620 pont


Luxmark natív CPU:

3,5GHz: 2167 pont

4,5GHz: 2748 pont


x264 HD benchmark Pass 2:

3,5GHz: 29,2 fps

4,5Ghz: 36,8 fps


Szóval a +28% körüli túlhajtás +26% körüli teljesítményt hozott a konyhára. A fogyasztás alapon ugyanannyi maradt, max terhelésen viszont +80W az alapórajelhez képest! 4GHz órajelen a max fogyasztás csak +20W és a gyorsulás +13% körüli!

2013. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, mentek a +-ok. CM 212+-t már nem lehet kapni a 212 Evot is jó lesz vagy az gyengébb? [link]


Mennyit eszik neked terhelve 3,5, 4 és 4,5 ghz-en a proci?

2013. márc. 3. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Az evo szerintem jó. Ránázásre olyan, mint a plusz csak a talpán szebben el vannak dolgozva a hőcsövek.

212 plus:

[link]


212 evo:

[link]


A CPU fogyasztását pontosan nem tudom, mert csak a teljes gép konnektorból felvett teljesítményét tudom mérni, amiben benne van a tápban keletkezett veszteség is. 4,5GHz-en egy kis túlfeszt is alkalmaztam, de nem sokat (1,35V). Amit biztosra mondhatok, hogy CPU izzasztás közben (Prime95) mennyit eszik a vas a konnektorból:

3,5GHz (alapon): 190W

4,0GHz (alapfesz): 210W

4,5GHz (kis túlfesz): 270W

Ebben benne van egy M5A97 Pro deszka, 2x4GB DDR3-1600 RAM, X-Fi Hangkártya, 1db SSD, 2db HDD, 3db 12cm rendszerhűtő fogyasztása is illetve a tápegység átlagosan 81-83% hatékonyságú.

Tehát maguk az alkatrészek a fenti példák esetén rendre ~156W, ~172W és ~221W-t igényeltek a táptól. Ha azt állítom, hogy az első esetben 100W körül evett a proci alapjáraton (Az új meghatározások szerint a CPU extrém terhelésen valamivel többet fogyaszthat gyakorlatban, mint amit a TDP érték mutat, ami valójában a hűtés tervezéshez szükséges adat). Vagyis ezen tovább okoskodva a CPU valódi fogyasztása nagyjából 100W, 118W és 160W körül lehetett saccpekábé (feszkó emelésnél valszeg az alaplap is pár wattal többet evett, illetve jobban begyorsult a CPU hűtő, ami minimális többletet szintén okozhatott).

2013. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zakhaev ***** válasza:
SRY, intelhez képest írtam hogy nem lesz sokkal gyorsabb...
2013. márc. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy melyik intelhez...az azonos árunál jóval gyorsabb lesz, sőt talán alapon is gyorsabb átlalgosan vagy max kihasználtság mellett.

Másrészt sztem egy FX-6100 a mezei/átlag felhasználók 90%-ának elegendő teljesítményt nyújt, hát még tuningolva.

Nézd meg az általam fentebb linkelt eredményeket és keresd meg, hogy melyik Intel van azzal pariban és az mennyibe kerül...


Van akinek van egy ralatíve olcsó procija, ami jól tuningolható, megkérdezi, hogy milyen hűtőt vegyen hozzá, hogy kihozza belőle a maximumot. Idáig rendben, de mit keres itt az Intel? Kit érdekel? Ki kérdezte?

2013. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!