Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek ha a gép folyton fagy?

Mit tegyek ha a gép folyton fagy?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy új lap-top-ot:

260gb (mereven)

4gb ram

2.13 (két mag) ghz

intel core i3

és tegyük fel elkezk nézni egy family guy részt és a közepe felé a gép frcsa "morgást" ad ki majd lefagy.... ez nem csak videoknál szokott így lenni, gyakran simsezek (medieval jelenleg) szintén ezekkel a gondokkal, mit kéne csinálnom? Elég sok pénzt adtam ki ezért a notebookért, tehát igazán lehetne képes arra is amit a régi pc-m megtudott tenni, mit tegyek? (vírust minden nap írtok)



2013. márc. 6. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem túlmelegszik valami benne.
2013. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
igazából mindig mikor filmet nézek pl. akkor töltőn van az meg jó forró lehet az a gond?
2013. márc. 6. 14:38
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, HDD van benne, nem SDD. Nem lehet, hogy az halódik?
2013. márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
[link] ezen az oldalon tökéletesen levannak írva a jellemzői :) én nem igazán értek hozzá
2013. márc. 6. 14:58
 5/20 anonim ***** válasza:

Ja, hogy használt gép.

Egyébként HDD: "Merevlemez: 320GB 5400rpm SATA2"

Én vennék bele egy új merevlemezt. De ez csak tipp.

Mindenesetre a BIOS-ban a SMART legyen bekapcsolva.

"HDD S.M.A.R.T. Cabability - Enabled"

[link]

2013. márc. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
??? xd ebböl nem igazán értettem túl sok mindent
2013. márc. 6. 15:04
 7/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat. :) Szóval arra tippeltem, hogy a fura morgás a merevlemezből jön, legalábbis nem tudom elképzelni, honnan jöhet még. (Remélem javítanak, ha rosszul gondolom.) Mivel használt gép, és a HDD (Hard Disc Drive - merevlemez) szinte az egyetlen mozgó alkatrésszel rendelkező alkatrész, ezért az érdemes lenne egy újra cserélni.


A SMART egy olyan funkció a BIOS-ban, ami megpróbál előre figyelmeztetni, ha a merevlemez elkezd halódni. Ez azért jó, mert így időben ki lehet menteni róla az adatokat. Nem tuti módszer, de azért kicsit segít, hogy ne érjen váratlanul, ha már el sem indul a lemez.


De mondom, ez csak tipp. :)

2013. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
köszi akkor megpróbálok bele venni, csak ha tudnám mennyibe kerül... :)
2013. márc. 6. 15:18
 9/20 anonim ***** válasza:
Azért először bizonyosodj meg róla, hogy tényleg az a baj, mondjuk egy hozzáértő ismerőstől. Nehogy kiderüljön, hogy én tévedtem. :)
2013. márc. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
áh nem sajna erre most az ősöknek nincs erre money :c pedig ha már venni fognak egy újat az legalább egy 300gb legyen... talán majd máskor
2013. márc. 6. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!