Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nem biztosnásgosan távolíto...

Ha nem biztosnásgosan távolítom el a meghajtót, hanem kikapcsolom a gépet, gond lehet?

Figyelt kérdés
Van egy külső winchester, amit úgy állítottam be, hogy a jobb teljesítmény miatt csak biztonságosan lehessen eltávolítani. De én ezt soha nem kapcsolom ki, hanem csak a gépet állítom le, majd a konnektort kikapcsolom, amibe minden bele van dugva. Ez így okozhat gondot a gépemben?
2013. márc. 8. 09:31
 1/3 csacsi2 ***** válasza:
100%
Nem. kikapcsolod akkor olyan mintha leválasztanád, de a tálcán van egy ikon "hardver biztonságos eltávolítása" azzal is leválaszthatod és lecsatlakoztathatod (menet közben)!
2013. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért van szükség a biztonságos eltávolításra mert a Windows összevissza ír a lemezekre, tehát, hiába írja ki, hogy végzett egy másolással, attól még lehet, hogy csak később fejezi be fizikailag is (mert mondjuk van nagyobb prioritással bíró feladat amit meg kell csinálnia) ezért kell leválasztani, hogy befejezhessen minden olyan műveletet ami az adott drivehoz kapcsolódik. Ha kikapcsolod ugyanúgy leválasztja, (szabályos leállítás) szóval igazából lényegtelen.
2013. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kikapcsolod nem lehet gond akor amikor a windows leál le álitja wincseszterek irását. Ekor lehetne gond ha egy azon lévő fájl használatakor huzod ki gyakran irják felül a fájlokat ha lementesz valamit vagy rá irsz valamit akor a fájl használhatatlaná válik . Egyszre PS2őnjártam ugy hogy mentés kőzben le fagyot utána tőrőlni se tudtam azt a fájlt viszont a jéték ugxkezelte mintha ot let volna de nem tudtam betőlteni hogy onan fojtasam. De a tőbi mentés sértetlen maradt
2013. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!