Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro SD-kártyákat szeretnék...

Micro SD-kártyákat szeretnék formázni, de nem tudom. Miért?

Figyelt kérdés
Beteszem a helyére és egyből formázni akarja,mert addig nem tudom használni.Formáznám is de azt írja ki hogy, a Windows nem tudja befejezni a formázást.2 memóriakártyánál csinálja ezt,a 3. az működik rendesen.Más gépeken is hasonló eredmény született.

2013. márc. 8. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A nagy Micro sd Adapteren amibe dugod a pici kártyát van egy pöcök. Azt nyomd fel vagy le az ábra szerint (van ott egy lock felirat) majd úgy próbáld. Ha le van lockolva írásvédett lesz. Ha feloldod elképzelhető, hogy akkor sem működik, de akkor szedd ki az adapterből majd tedd vissza és megint dugd be. Ha fel van oldva a lock akk nem akarja majd formázni.
2013. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Az egyik működik de a másik még mindig nem.Mit tehetek még?
2013. márc. 25. 14:51
 3/4 temesiv válasza:
Gyakoriak a tokozat hibái is próbáld cserélni.Amugy vannak progik amik segítenek visszaállitani a kártyát de készülj fel sokáig mojol vele.Ha sikerül formázni akár kártyát akár pendrájvot mindíg FAT32 re formázd NE ntfs re.
2013. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sipos Lajos válasza:

Sziasztok.

Hasonló bibi,új 32gb sdhc kártya,autós kamerába betesz,használ,majd pc memkártyaolvasóba betesz,s onnantól semmi,még a total commandert is fagyasztja addig,amíg ki bónem veszem a kártyát.vissza kamerába,semmi.az alaphiba:AZ ÚJ 10ES SDHC KÁRTYÁKAT NE RAKJÁTOK BE RÉGI MEMÓRIAKÁRTYA OLVASÓBA!Én a 2. kártyánál kezdtem gyanakodni,rendeltem egy usb2.0-ás(tehát nem a legújabb szabványos)de magas sebességű memkárytákhoz is jó(sdxchez is)olvasót,na ez már látja,de nyilván sérülhetett,nem engedi formázni.Különböző formázási módokat próbáltam win7-en,csak a win sajátját,az egyiknél annyit ki tudtam deríteni,hogy RAW fájlrendszert lát,de ennyi.Nem tudom formázni,állandóan azt írja,a windowsnak nem sikerült a formázás.A teljes méretét látja a kártya neve mellett,de ahol az elérhető és maximális méretet írja,ott 0 van.Valamilyen módon menthető a kártya?

2014. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!