Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számitógéppel extra vészleállá...

Számitógéppel extra vészleállás? A lényege hogy egy jelre leállitja a ventillátort -ezzel kezdi- majd a túlhevülés elötti másodpercekben hibernálja önmagát és leáll.

Figyelt kérdés
Lehet van ilyesmi de lehet új? Arra az elképzelésre épül, hogy ventillátor nélkül néhány másodpercig még nincs túlhevülés s ez ép alkalmas lehet a vészleállás teendőire. De nem akarnám durva 220V megvonással leállitani. Vélemény?
2013. márc. 10. 11:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Ventilátor nélkül néhány mp alatt tűlhevül a proci és leállítja saját magát, miáltal a hibernálást nem fogja tudni elvégezni.

Procitól függ a dolog, uis régebben brand gépeken alkalmaztak extra méretű hűtőbordát venti nélkül és a gép tök halk volt, nem zúgott a venti. A mai procik 60-130W között zabálnak és hűtés nélkül nagyon hamar túlmelegszenek.

2013. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Tehát a megoldás ott kezdődik hogy extra méretű hűtőbordán egy ventillátor amivel ventillátor nélkül késöbb történik meg a túlhevülés?

Szerinted amugy hány másodperc a hibernálás? Én azt hinném kevesebb mint a ventillátor nélküli túlhevülés. Eleve mikor a vetillátortól megvonjuk az áramot még lendületből forog néhány másodpercet s ezalatt meg van egy egyre csökkenő hűtés...

Hány másodperc egy hibernálás?

2013. márc. 10. 12:21
 3/27 lambo96 ***** válasza:

LOL :D

Múltkor kísérleteztem, leállítottam a ventit egy húzott Celeron-on. Lazán ment úgy is 35-40°C-on :D

Szerintem lenne idő a hibernálásra, csak nem tudom létezik-e ilyen.

2013. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Mindenképpen segédáramkörrel akarom megvalósitani. Nem túl bonyolult egy adott jelre (akár hang is lehet) egy a számitógép nyomógombjára párhuzamosan kötött relé meghuz. A számitógép pedig ugy van beállitva hogy ilyenkor hibernálja önmagát. A relé másik funkciója pedig, hogy megvonja a ventillátortól az áramot. Mert mielöbb észrevétlenné kell vállnia. Az elképzelés az hogy mire túlmelegedne a hibernálás is lezajlik.


A kérdést azért irtam ki hogy egyrészt vitázzunk rajta kinek mi a véleménye róla másrészt hátha valaki ad hozzá olyan pluszt amire nem gondoltam s ha igen akkor azon is vitázzunk kinek mi a véleménye. Pl. egy a túlméretezett hűtőborda ami plusz időt ad a hibernásához ha kell egy jó ötlet.

2013. márc. 10. 12:52
 5/27 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mi történik hibernáláskor? Mert el tudok képzelni olyan üzemet ahol a számitógép eleve ugy működik hogy gyorsabb legyen a hibernálás ha kell. Pl. ha ramból fut ami fut s a wincseszter áll...
2013. márc. 10. 12:55
 6/27 A kérdező kommentje:

Amúgy téma itt ennek az ellentéte is, Jopofa gépem lesz nem a megszokott hardverkiépitéssel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


:))))

2013. márc. 10. 12:56
 7/27 anonim ***** válasza:
5: elég laikusnak tűnsz, és mintha ágyúval lőnél verébre. digitális rendszerbe teszel reléket? lol. a számítógép egyébként mindig a ramból fut, kivéve, amikor a virtuális memória miatt lapoznia kell a memóriatartalmat. az egész ötletben azt nem értem, h minek piszkálod a ventillátort? a mai procik vagy leállnak vagy teljesen lelassítják magukat, ha megszűnik a hűtés. a hibernálás egyébként a ram és a proci regiszterek kiírása a HDD-re
2013. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

5: elég laikusnak tűnsz, és mintha ágyúval lőnél verébre. digitális rendszerbe teszel reléket? lol. a számítógép egyébként mindig a ramból fut, kivéve, amikor a virtuális memória miatt lapoznia kell a memóriatartalmat. az egész ötletben azt nem értem, h minek piszkálod a ventillátort? a mai procik vagy leállnak vagy teljesen lelassítják magukat, ha megszűnik a hűtés. a hibernálás egyébként a ram és a proci regiszterek kiírása a HDD


Lehet hogy a ramban fut de a wincseszter szinte állandóan pörög s végez olyan műveleteket amiket virtuális wincsesztreren is végezhetne.


A számitógép nyomogombja mióta digitális rendszer?


A ventilátort a mielöbbi csend beállta érdekében piszkálom. Ha elöbb hibernál s aztán állitja le a ventillátort, nagyon sok másodpercet veszit mire elkezd leállni. Indokolatlanul mert a hibernálás folyamata messze nem indokol annyi energiát hogy a teljes hűtés végig kellene hozzá ráadásul ott van a termikus és kinetikus lendület is.

2013. márc. 10. 13:06
 9/27 A kérdező kommentje:
De ha nem laikus lennék nem itt kérdeznék. Vagy a profik is itt kérdeznek meg valamit ha nem tudják?
2013. márc. 10. 13:11
 10/27 A kérdező kommentje:
Orvos vagyok. Itt fekszik a beteg a beteg a műtőasztalon. A szive már kint van. A segédszemélyzet az ereket szoritja. A műsziv megy. De ugy emlékszem be kell ilyenkor adni valamit mielött betesszük az uj szivet s elkezdjük visszavarni az ereket. Nem tudja véletlenül valaki mi ennek a szernek a neve s milyen adagolásban kell beadni? A beteg sulya 120 kiló.
2013. márc. 10. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!