Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hangosabb a gép mint volt,...

Hangosabb a gép mint volt, picit traktorhanghoz hasonló jön a belső (talán vidi kártya? ) ventilátorából. Elöregedett?

Figyelt kérdés

GeForce 9800GT, CPU meg Core2 Quad Q6600, tehát látszik, már nem mai a gépem, de még 'fénykorában' olyan halk volt, hogy néha azt se tudtam, be van-e kapcsolva

Mostanában meg néha elkezd 'zakatolni'

Most kitakarítottam sűrített levegővel a gépet, lényegesen halkabb, de még mindig van egy olyan alapzaj, ami régen nem volt. Korral jár? Cseréljem a ventilátort (ha ezt lehet így külön)?


2013. márc. 11. 08:31
 1/2 anonim válasza:
biztos csapágyas
2013. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld ki hogy leveszed az oldalát és sorba leállítod a ventilátorokat kézzel,ha megszűnik a "zakatolás" akkor megvan a bűnös.

Egy esélyt még adhatsz neki azzal hogy megpróbálod megolajozni,általában a ventilátornak a motor rését tartó oldalon van egy matrica,azt eltávolítod óvatosan ,ha van egy fekete sapka akkor azt is és a tengelyre cseppentesz egy kevés műszerolajat.

Általában szokott segíteni a helyzeten ha meg nem is oldja a problémát.

Viszont a videó kártyának csak akkor állj neki ha tudod is hogy mit csinálsz mert eléggé "felnőtt legó",és nekem volt olyan esetem , hogy rárohadt a paszta és amikor próbáltam eltávolítani a hűtést sikeresen szétszabtam a GPU forrasztását és a kártya utánna elég érdekes hibákat produkált.

2013. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!