Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Támogatott így 3 rendszerhűtő-...

Omarhulm kérdése:

Támogatott így 3 rendszerhűtő-ventilátor?

Figyelt kérdés

Az alaplap specifikációi:

2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)

- 2 x Chassis Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)

- 1 x Power Fan connector (3-pin)


Az én házam 1 oldalsó és 2 hátsó 8cm-es ventilátorra van tervezve.


(A chassis fan elvileg a ház hűtő.)

Akkor az én rendszeremet 1 4 tűs és 1 3 tűs ventilátor tudja maximum hűteni?


3 rendszerhűtő ventilátor nem támogatott ugye?


2013. márc. 11. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A power fanra is kötehtsz ventilátort és a 4 pinesre is lehet 3 pinest kötni. Sőt a kimaradt cpu fan konnektorra is lehet (csak az együtt lesz szabályozva a cpu hűtővel)
2013. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi igy már értem :)
2013. márc. 11. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
És azt ki is hagytam, hogy közvetlen a tápra is lehet kötni a ventilátorokat (molexxel) csak akkor állandóan maxon fognak pörögni (bár erre vannak a hőmérséklet szabályzós ventik). A power fanon is maxon fog pörögni a venti. A többi kimenetet a biosban tudod állítani H/W monitor menüpont alatt. (mint írtam a két cpu fan-t együtt lehet csak)
2013. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor az oldalsó venti gondolom befelé az alaplapra viszi a levegőt, a két hátsó meg a házból ki. Melyiket érdemes a powerfanra kötni hogy maxon menjen?
2013. márc. 12. 08:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Megvannak már a ventik? Ahogy mondtad oldalt belefelé hátul kifelé a levegőt. Igazából mindegy melyiket kötöd power fanra. Ha teheted hőmérséklet szabályzós ventilátort vegyél a power fanhoz.

pl.: [link]

Nekem az elsőből van 12 centis méretben kettő és nincs vele bajom.

2013. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már megvannak rendelve, csak még úton vannak.

Ez a 3:


[link]

[link]

[link]

2013. márc. 12. 08:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a 2000rpm-es sharkoon-t raknám oldalra (és a 3 pines chassis fanra kötném), a piros pwm-es xilence ventit (4 pines chassis fanra) és az 1500rpm-es sharkoon ventit hátulra (ezt a power fanra).
2013. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, megfogadom.
2013. márc. 12. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!