Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap befolyásolhatja a...

Alaplap befolyásolhatja a videókártya órajelének felhúzását?

Figyelt kérdés
Felhúztam a videókártyám amíg a hozzátartozó program engedte és a videókártya nem melegedett de a kép egy idő után bepixelesedett a felbontás módosult valamikor el is ment a kép. Egy haverom azt mondta hogy az alaplap chip szettje melegszik túl. Aki ért hozzá azt megköszönném ha segítene.

2013. márc. 14. 15:08
1 2
 1/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
videokártya, alaplap?
2013. márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, a videókártyád nem bír annyit. Attól hogy a program engedi húzni x-ig nem jelenti hogy annyit is bír. Az enyémet 1800mhz-ig lehet húzni de 1500tól már rosszul lesz :)
2013. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Videókártya: sapphire hd 6850 1gb gddr5

Alaplap:Gygabyte 880gm-d2h

2013. márc. 14. 15:19
 4/12 A kérdező kommentje:
ja és nekem kb 200 mhz-et enged és mondom eggyátalán nem lessz melegebb crysis 3 65 fokon megy alapon és felhúzva is és a ventillátor 50 százalékba használja max.
2013. márc. 14. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:
200mhz már elég kemény húzás. És az nem jelent semmit hogy nem melegszik fel. Nekem se melegszik fel, de ha 1488-ról felhúzom már csk 1492-re, kifagy az egész gép. Alaplapnak meg am sincs sok köze a húzáshoz, esetleg annyi hogy ha támogatja e a biosos húzást vagy sem.
2013. márc. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
58%

#2 +1

Igen attól még hogy nem melegszik nem fogja birni

meg a memóriát ha emeled azt nem irja ki menyire melegszik gpu höfokot irja ki

meg azt sem tudni mit jelent nálad hogy "nem melegszik"


és azért kiváncsi letej voln hogy konkrétan miröl van szó

és hát a legtöbb mai kártya ha hibátlan akor simán birja a maximum csúszka tuningot

ezért is vanak gondba azok akik jobban akarják tuningolni mert ahoz külön korlát nélküli program kell


persze azért nem mind birja ma sem egy olcsó fapados hütéses és alapvetö anyaghasználatúnál fent álhat ugyan ez mint nálad

szóval kifeküdhet 50-100MHz tök is akár az adot példány amit birtokolsz

2013. márc. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

200MHz ténleg nem kevés ha a GPU t huztad anyit

egy alap Sapphire nál szerintem természetes is


és melesleg a táp minösége (netán /ágonkénti/ teljesítménye is) közre játszhat hogy mit sikerül kihoznod

2013. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
mit javasoltok? youtube-on is néztem videót csávó ugyanolyan kártyát mint az enyém felhúzott addig mint én és nem csinált ilyeneket.
2013. márc. 14. 15:26
 9/12 A kérdező kommentje:
a tápom nem ismerem nagyon valami power 500 watt
2013. márc. 14. 15:26
 10/12 anonim ***** válasza:
LC Power lesz, szar márka, vegyél mondjuk egy FSP Hexa 400W-ot. És a tuningbírás kártyától függ, nemmind bírja ugyanúgy, pont, ahogy a prociknál sem.
2013. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!