Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet baj ha ekkora homersekle...

Lehet baj ha ekkora homersekleten laptopnal?

Figyelt kérdés

(nincs ekezetes betum)

Karacsonyra kaptam egy Macbook Pro-t

15"

2,3 GHz-es, négymagos Intel Core i7

Turbo Boost technológiával akár 3,3 GHz

4 GB 1600 MHz-es memória

500 GB-os, 5400 fordulat/perc sebességű merevlemez

Intel HD Graphics 4000 grafikus processzor

NVIDIA GeForce GT 650M grafikus kártya 512 MB GDDR5 memóriával

(Windows Ultimate x64 -et raktam ra)


Gamer leven jatekra hasznalom azonban aggaszt hogy kis es nagy grafikat igyenylo jatekokon is 90 fok (+- 5fok) korul mozog. (Pl Dirt 2 kozben ugyanugy melegszik mint BF3 alatt)

Laptop huton gondolkoztam de aztmondtak hogy mivel zart az alja nemsokat segitene ("Ha kocsi motorhaztetejere hideg vizet ontesz az nem fogja lehuteni a motort")


Hosszutavon lehet baja ha tovabbra is jatekra hasznalom?

Esetleg van valami ellenszere hogy ne melgedjen ennyire?


Elore is koszonom a valaszokat!



2013. márc. 17. 02:46
 1/6 DaniKacsa :P ***** válasza:
0%
Hogy az emlitett laptopnal a megemlitett homerseklet normalis-e vagy nem azt nem tudom, de egy notebook huto akkor is sokat tud segiteni, meg szerintem egy olcsofele (kb 4-5ezer ft) huto ara nem fog a foldhozvagni egy ilyen kaliberu notebook tulajdonaban leven (ertettem hogy kaptad de akkoris)! :) ui: nekem sincs ekezetem :P
2013. márc. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mbenyo97 válasza:

Szerintem nyugotan vegyél laptop hűtőt!

Nekem is van egy Lenovo ThinkPad SL400-as laptopom és ha nem használom a hűtőt akkor olyan 80-85 fok között van és a ventilátor elégé gyorsan forog.(azt most így nem tudom hogy menyivel)

De ha használom a hűtőt játék közben akkor olyan 75 fok alatt szokott lenni a hőmérséklete és a laptop ventilátor is lassabban halkabban forog.


Úgy hogy nyugodtan vegyél egy hűtőt!!

2013. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nos köszi a válaszokat lehet beruházok egy hütöt csak azt mondták hogy a hüs levegö sehogysetud bejutni a gépbe igy max a felmelegedett alsö lemezt hüti (ami sajnos nincs érintkezésben az alaplappal..ventilátor itt is kapcsol ha érzi a hömérsékletváltozást és hangok alapján magas/max fordulatszámon megy.


Károsodik-e az alapvetö amortizácion kivül?

2013. márc. 17. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Hirtelen nem fog leállni meg tönkremenni,csak ha sokat van ezen a hőfokon előbb fog lejárni az élettartama
2013. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az MBP nem játékra van kitalálva. A hűtése nem a legjobb. Arra inkább egy Alienware-t kellett volna venni. Ennyi pénzért ráadásul sokkal jobbat is.


Egy MBA tulaj.

2013. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hűtő egyébként hasznos. Főleg ha valami fém és bordás.
2013. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!