Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megnézni, hogy...

Hogyan tudom megnézni, hogy milyen rendszerből épül fel az asztali számítógépem, ha nincs benne (meghibásodott) a winchester?

Figyelt kérdés

Amíg benne volt, addig a Windows rendszer információkkal egy-két kattintással kikérdezhető volt. :)

De mit tehetek most?



#winchester #rendszer információk
2013. márc. 17. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért, most mi van benne?
2013. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne vinyó akkor nincs rajta oprendszer. Akkor bizony nehéz lesz...
2013. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A rossz vinyó van benne.

Bekapcsolás után elkezdi betölteni az XP-t, aztán egy idő után csak kerreg, kattog és üres ciklusokat fut, nem tölt be.

Aztán vagy ezt csinálja (csinálná) a végtelenségig, vagy néha megpróbálja újraindítani magát.

2013. márc. 17. 10:02
 4/17 anonim ***** válasza:
Lemezről/CD-ről betöltöd a Windowst!
2013. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

- Úgy is be lehet ezek szerint tölteni a Windowst egy külső adathordozóról, hogy nincs benne (vagy nem működik) a winchester?

- Miután a szóban forgó gép meghalt (már régebben volt) egy másik gépre tettük fel a Windowst, hogy tudjak dolgozni. Nem lenne abból baj, ha most a régire is feltenném újra?

Eredeti jogtiszta lemez van, de szerintem ez csak egy számítógépre érvényes.

2013. márc. 17. 10:43
 6/17 anonim ***** válasza:

Hiren's Boot CD pont ilyen esetekre van. Nem kell neki HDD, a RAM-ból fut. Lesz rajta program ami kiírja a géped adatait.

G.

2013. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Köszönöm. Rákerestem erre a programra, de nekem -aki nem vagyok egy informatikai géniusz és angolul sem beszélek- ez nem tűnik egy egyszerű feladatnak. :(

Könnyebb lenne, ha járható lenne, hogy valami külső forrásból HDD nélkül futtatható op.rendszerrel lehetne megoldani a problémámat.

2013. márc. 17. 11:29
 8/17 anonim ***** válasza:
A Hiren's pont ilyen HDD nélkül futtatható oprendszert tartalmaz. Egy XP-t ami bebootol a CD-ről és ennyi...
2013. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Fehersrac:

Ez egyben azt is jelenti, hogy ennek a programnak az alkalmazásával akár új winchester nélkül is tudom használni a régi gépet, ha az adatmentéseket a winchester helyett egy külső (USB2-es csatolón keresztüli) adattárolóra oldom meg?

2013. márc. 17. 11:44
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem használtam így ezt az XP-t, de az csak egy félmegoldás, mert egy erősen butított MiniXP van rajta, ami csak elemi dolgokat tud...
2013. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!