Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan deríthetném ki pót...

Hogyan deríthetném ki pót "alkatrészek" nélkül, hogy melyik a rossz?

Figyelt kérdés

A gépem a power gombbal már nem kapcsol be, csak nagy nehezen a reset gomb többszöri megnyomása után. Windows újra indítása után eddig még nem volt gond, akkor újra indult rendesen. Power gombbal a bekapcsolásnál ugyan a ventik pörögnek, power LED világít, a DVD tálca nyitható, de a hardverek nem indulnak el csak ha a resetet többször megnyomom, de félek nem sokára már így sem indul el. Azt tudom, hogy vagy a táppal vagy a procival vagy az alaplappal van a gond, de hogyan deríthetném ki? Nincsen ,,felesleg" amivel kipróbálhatnám. Azt még vágom, hogy az alaplap kondijain púposodást kell keresni, de mi van ha nincs?


Am. sztem nagy vszínűséggel az alaplap lehet a ludas, már egy másik alaplapom ,,így adta be a felmondását". Az is Asus volt mint ez. 1,5 éves az alaplap is meg a táp is, a processzor 3,5 éves.


Config:


DDR II 2 GB RAM

ASUS P5KPL/AM alaplap

145 GB HDD

3 Ghz Intel Celeron processzor

256 MB NVidia GeForce 8600 GT videokártya

350 W táp, típusát nem tudom



2013. márc. 17. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos én leges-legelőször azt csinálnám, hogy a számítógépházból kiszerelnék mindent , leportalanítanám, majd összeraknám újra az egészet, de csak úgy egy darab szivacson, nem a gépházba visszaszerelve.

Látom az alaplapodon van integrált vga kimenet. Egy darabig mellőzném a 8600 GT-t , sőt a lehető legkevesebb eszközt használnám egy darabig. Egy pár napig így tesztelném. Ha nem jelentkezik a hiba akkor is egyesével tennék vissza mindent.

Mikor bekapcsolod a gépet de nem indul el, akkor a BIOS nem sípol semmit?

A táp típusát mivel nem ismered, lehetséges, hogy valami occó kínai , nem stabil jószág. Kérj kölcsön valakitől egyet vagy vegyél egy márkás , megbízható 400 w-os tápot.

2013. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még valami: A BIOS-ban átállítanék mindent a gyári alapértelmezett beállításokra.

És még egy kérdés: Nem derül ki, hogy amikor bekapcsolod a gépet de "nem indul csak reset-el" akkor a BIOS-ban lefut a POST? Látsz valamit a képernyőn? Kiírja a VGA-d , procid tipusát, memóriád mennyiségét, felismeri a HDD-d és így áll meg, vagy bekapcsolás után se kép se hang?

2013. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bekapcsolás után se kép se hang, nem sípol semmi sem. Egy pár napja a vidi kártyát ki vettem, mert hűtést kellett cserélni. Próbáltam visszaállítani az integráltat, de nem sikerült (én balgának nem jutott eszembe a gyári beállítások). Mikor állítgattam a beállítások után ki be kapcsolgatta, sőt 1x videókártya nélkül is megpróbáltam bekapcsolni, de akkor az integrált nem adott képet, de a hangszóróból halottam, hogy elindult a Windows 1-re. Akkor simán kikapcsoltam a tápot, mert monitor nélkül nem tudtam máshogy kikapcsolni.


Volt egy másik Asus alaplapom is mint már írtam, az is hasonlóan adta be a kulcsot, csak ott már resetelni sem lehetett.


Tuti én rontottam el :(

2013. márc. 17. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!