Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a teendő beázott érintőképe...

Mi a teendő beázott érintőképernyőnél?

Figyelt kérdés

Szia/Sziasztok!

Adott egy Sony Ericsson Aino U10i.

Nem rég beázott a képernyője, így nem is működik az érinthetőség "funkció"..

A gombokkal megy minden, magának a telefonnak semmi baja, csak az érintőképernyő!

Ha tudtok, segítsetek, hogyan tudnám megjavítani, szervízbe nem viszem.

Mondták, hogy próbáljam hajszárítóval, még nem próbáltam de kifogom.

Előre is köszi a segítséget!


2013. márc. 18. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

hát ha jó istenesen beázott, akkor csak szerviz.

azért próbáld meg a hajszárítót, de sztem nem fog menni.

(az mi, hogy a képernyő KO de a többi még jó?)

2013. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, alig ázott be, épp hogy bepárásodott ...

Azt úgy értsd, hogy a kijelző az megy.. csak nem lehet érinteni! :'DD

2013. márc. 18. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Az éritnő panel halt meg benne. Ezekbe az érintős készülékekbe van egy plusz képernyő réteg ami az érintő funkciót látja el, valószínű sőt elég esélyes hogy az halt meg benne. Ezt cserélni kell de javasolt szervizben megcsináltatni, lehet kapni pluszba ilyen paneleket annak az árát nem tudom megmondani, de elég húzós lesz majd a javítása mert ugye atomjaira kell szedjék a telefont aztán még kitudja minek ártott az a kevés pára, lehet hogy a csatlakozó is elszállt ami lehet már még húzósabb meló lenne. Én elvinném szervizbe megnézetni aztán hívjanak fel mondják meg hogy mekkora a kár és hogy kb mennyibe van a javítása, mert lehet hogy olyan horror összeget mondanak amennyiért nem érdemes megjavíttatni, plusz ha még garanciás akkor nyilván az ugrott de célszerű oda vinned ahol vetted mert ha az ő szervizükbe csinálják akkor lehet hogy további garanciát adnak rá, de erre a dologra nem ha a te hibádból történt hogy bele ejtetted vizbe vagy elázott valamiért stb...

Szerintem először ott kérdezzél rá a dologra ahol vetted a készüléket, ők biztos többet tudnak majd mondani hogy mi legyen.

2013. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Most már sehogy.


Tudod a vízre jellemző az,hogy szennyezett állapotában vezeti az áramot.

Így rövidzárat csinál a nyákon.


A másik jó tulajdonsága pedig az,hogy korrodál.


Gratulálok hozzá hogy miután beázott,nem vetted ki az aksit,és tetted le egy olyan helyre ahol mozog a levegő,és hagytad volna 1 hetet legalább szárítani.


De neked ki kellett próbálnod "A gombokkal megy minden, magának a telefonnak semmi baja, csak az érintőképernyő! " , így most már kidobhatod,annak végleg annyi.

Ha ki is száradna,gyorsan vége lenne a nyomtatott áramköröknek benne.


A hajszárító jó,azzal még szét is tudod olvasztani ami megmaradt belőle.



Sok sikert.


Még most vidd szervízbe,hátha...

2013. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3: amíg van kép, addig az a helyzet, hogy nem ment tönkre, felületileg sérült.

ez nem az a Samsung Star amit én 10 percen át a zsebemben tartottam miko bementem a tengerbe. na az kampec.

Valószínűleg a kérdező megtörölte a baleset után.

a hajszárító meg nem tudom mikor olvaszt szét egy telefont. te hőlégbefúvóval/lágszóróval szárítasz hajat?

az 1. és 2. válasz viszont hasznos.

2013. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a válaszokat, és igen agentK, te valószinűleg lángszóróval szárítassz hajat.. na mindegy is, néztem hozzá másik panelt, az 12e ft.. szóval felejtős az egész, marad így ahogy van.. köszi mégegyszer mindenkinek!
2013. márc. 19. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!