Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság mennyi memóriával...

Manapság mennyi memóriával "illik" rendelkezni, ha játékra, internetezésre használom a gépet?

Figyelt kérdés

Először is normális válaszokat várok!

8GB manapság is elég? Úgy döntettem, hogy beruházok a Haswell CPU-ra (persze amikor megjelenik) és ahhoz a konfigurációhoz keresek RAM-ot. Tehát az a konfignak pár évig ki kellene szolgálnia (tervek szerint 2 évet).

Kicsit bennem van az az érzés, hogy kezd kevés lenni az a 8GB és, hogy 16GB jobb lenne, csak az meg szerintem már teljesen fölösleges. No persze arról nem is beszélve, hogy sokkal drágább is egy jobb KIT.

A második kérdésem, a Haswell CPU milyen gyors memóriát tud majd kezelni? 1866MHz-et?


Köszönöm előre is!


A normális válaszokért nálam a zöld az természetes.



2013. márc. 21. 21:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy ha vágnék videót, akkor 8GB elég lesz?
2013. márc. 21. 21:05
 2/11 BM-Striker ***** válasza:
8gb elég lesz.
2013. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég, sőt még 4GB is elég!
2013. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8gb elég lesz vagy ha többet akarsz akkor 12gb, az már tuti elég mindenre még két évig.
2013. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Milyen órajelűt vegyek? Mekkorát fog tudni kezelni a Haswell?
2013. márc. 21. 21:45
 6/11 BM-Striker ***** válasza:
1600mhz cl9-eset, ha lehet.
2013. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha csak APU lesz,VGA nélkül,akkor legalább 1866MHz-t.

Ha VGA is lesz a gépbe,akkor 1600MHz bőven elég.


Egyébként nem létszükség a 8GB se,de manapság jobban megéri néha.

2013. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Az utolsó kérdésem az lenne, hogy mennyire számítanak az időzítések?
2013. márc. 21. 22:08
 9/11 Chello ***** válasza:

Vettem 8 GB ramot.


Használtam:


Virtuális gépet 2.5G

Ramdisket 3G

Nagy előtöltési méretet 3G

A windowst :) 1G

És egyéb progikat XG


Úgy lerohadt a virtuális gépen néhány progi, hogy csak néztem attól, hogy a gazdarendszernek nem jutott elég ram.

Kb. a nullát feszegette.


- Lekapcsoltam az előtöltést most jeln pillanatban, hogy órák óta csak netezek 1400 körül töltött elő.


- Levettem a virtualt 1024-re


- Nem fut a Ramdisk amikor nem kell pl. most sem.


Így összsen most 2.35+1320.

Szabad 4498.


Eléggé korlátozva érzem így magamat.


Ami jó lenne:


Előtöltés 7G

Win 2G

Ramdisk 8G

Virtual 4G

Egyéb min 1G

--------------

Ez ugye 22G ami a 24 GB-os választással is eléggé pengeélen járna. Azt ha nem is mondom, ha közben kedvem támad játszani egy kicsit, hogy azért nem állítok l mindent.


Úgyhogy kell az a ma kapható 32G igencsak itt az ideje, hogy végre tudjunk már csinálni is valamit.


Egyébként nem tudtam, hogy az 1600-as ram is belemegy és elindul az 1333-as foglalatban így nem azt vettem meg. Kár érte, mert húzásra jól jött vna és egy árban voltak.


Amúgy itt pl. az olcsó lap fogy el fsb-ben sokkal hamarabb mint bármi más (nagy bánatomra)

Gyakorlatilag úgy tapasztalom mintha már az 1333-at is éppen, hogy elérte vna a gyártó viszont ez egy 775-ös lap.

(occsó húsnak híg a leve :)

2013. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Chello ***** válasza:

Sebességgel meg úgy jártam, hogy CL9-es DDR 3-ak csak 1G/s el húznak jobban olvasásra mint az előző 400 MHZ-es ramjaim viszont az tetszik, hogy olvasni és írni is egyformán 7G/s fölött tudnak 8 fölé sehogyan sem ment.


(Mint említettem úgy, hogy 33 ról már a 340 fsb-t sem bírta el)

2013. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!