Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel i5 vs. I7 - technikai...

Intel i5 vs. I7 - technikai szempontok alapján! (? )

Figyelt kérdés

Az i7 az Intel csúcsragadozója, elképesztő teljesítményének köszönhetően kicsit olcsó marketing duméval nevezhetjük a jövő processzorának. Mégis, egyre több fórumon olvasok olyan véleményeket, hogy az átlagfelhasználó számára kihasználhatatlan, és ilyenkor jön a jó öreg "minek neked i5-nél jobb" vita...

Ami engem illet, én i7 párti vagyok, a következők miatt:

- vegyünk egy i7 3770K procit. Ennek i5-ös alternatívája egy 3570K lehet. A két lap között durván 20 ezer forint a különbség. Igen ám, de az i7 tuning nélkül hozza ugyanazta teljesítményt, amit az i5 "húzva", tehát elég hozzá a gyári hűtő. Ha az i5-öt szeretnénk felpiszkálni ugyanerre a szintre, a 20 ezres különbözet felét el is költhetjük coolerre, 10.000Ft-ot pedig igazán megér a +4 szál, a Hyper Threading és a több cash

- az, hogy a játékok maximum 4 szálat használnak (ezért felesleges a 8), így önmagában igaz, de ne feledjük, hogy nincs olyan, hogy csak a játék fut: közben a háttérben működik az oprendszer, a vírusirtó/tűzfal frissíti magát/ütemezetten ellenőriz, készül visszaállítási pont, futnak minialkalmazások...stb. Arról nem is beszélve, hogy játék vagy videovágás közben mi is másolhatunk fájlokat, konvertálhatunk videót, futtathatunk tömörítést... így már egyáltalán nem pazarlás a 8 szál!

- ma már potom pénzekért kapuk fullHD kamerákat; az ezekkel készült felvételeket ha vágni, főleg effektezni akarjuk, teletűzdelve 3D-s áttűnésekkel, az bizony megizzasztja a processzort, ilyenkor egyáltalán nem felesleges az i7 előnye

- sokan szeretnek virtuális PC-t futtatni, itt szintén behozhatatlan előnye van az i7-nek.


Ti mit gondoltok? (Lehet lehülyézni, de jobban örülnék érveknek).


2013. márc. 22. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem amit te leírtál, azt a felhasználók nagyon kis rétege csnálja, főleg így egyszerre. Nekik talán jó lehet az i7, de az átlag gamer-nek, vagy koca videóvágásokra bőven elég egy i5.


Vagy másik alternatíva az FX8350, ami kijön egy normális alaplappal együtt is az i7 árából, és munkára sokszor hozza azt a szintet, játékra meg úgyis a VGA a döntő.

2013. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

"Lehet lehülyézni"

Ebből kiindulva azt gondolom, hogy hülye vagy.

2013. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anti paladin ***** válasza:
27%

Gyorsan körbenéztem, a két proci közötti árrés inkább 25-28e. Azért nem mindegy.

Játékok alatt jelenleg olly mindegy hogy i5 vagy i7, videó kártya függő lesz a teljesítmény.

Nem próbáltam de sztem full hd videó konvertálása, renderelés közben komoly gépigényű játékkal játszani i7-tel sem egyszerű móka, Ht ide vagy oda főleg ha a render igénybe veszi a gpu-t is.

Munkára pedig ott az fx-8320, ami egy i5 árán, feladatkörtől függően közelítheti az i7-et. Ha valami cég veszi magának az i5/i7-et, garantáltan nem fogják őket húzni, céges környezetben nem szokás. Egy átlagembernek pedig igenis probléma lehet a különbözet a mai árak és fizetések mellett.

Érdemes figyelembe venni, hogy ha munkára fogod az i7-et, akkor bizony durván megizzasztja a kis gyári bordát, eléggé hangos lesz, pláne ha nem valami kondis helyen van a gép. És még így is valahol a felső határ közelében lesz a hőmérséklete. Ha még a nyári dögmeleg is figyelembe vesszük, máris nem árt értelmes bordát venni rá azaz a fennt megállapított árrés borul.

2013. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

"Az i7 az Intel csúcsragadozója, elképesztő teljesítményének köszönhetően kicsit olcsó marketing duméval nevezhetjük a jövő processzorának."

Már itt agyfaszt kaptam hanem haragszol.

2013. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: ezzel arra céloztam, hogy egy i5/i7 gép összerakása nem kis anyagi áldozatot követel, és aki ilyesmire szánja el magát, joggal léphet fel azzal az igénnyel, hogy ne csak most, de négy-öt év múlva támasztott igényeknek is megfeleljen a masina.

A trendek egyértelműen ebbe az irányba mutatnak, persze kérdés, hogy érdemes-e ennyire elébe menni a dolgoknak, vagy érdemesebb akkor váltani, amikor már az i5 kevés lesz.

2013. márc. 22. 22:04
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

"A trendek egyértelműen ebbe az irányba mutatnak"

Merre? A "trend" az integráció, APU vonal és az IB hiába az már, érezhető, hogy első eresztés az intel részéről(itt a konkurenciának van pár szép ütő kártyája az intellel szemben), ha ez beindul csak CPU erőből nem lehet mindent megoldani, így én nem terveznék 5 évre előre.

2013. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anti paladin ***** válasza:
30%

Informatika ezen ágában nem nagyon lehet előre tervezni 4-5 évvel, pláne most, hogy az integráció egyre nagyobb mértékben tör előre. Könnyen lehet, hogy addigra már széles körben elterjednek azok a programok amik erősen támaszkodnak az igp-re és ha így lesz, hajadra kenheted az a mostani i7-et a hd4000-rel.


Ha az amd továbbra sem fog tudni felmutatni semmilyen alternatívát az felső kategóriában (lásd i7 vs. fx-8350, van ahol közelíti de összességében inkább az i5 ellenfele), akkor az intel sem fogja megerőltetni magát, lásd Haswell proci részének teljesítménye. És mire odáig jutunk hogy az i5 teljesítménye kevés lesz akkor már az i7 sem lesz meggyőző.


Vagyis i7-et manapság csak annak éri meg akinek nem okoz gondot a kifizetése és/vagy munkaeszköz ami pár éven belül behozza az árát.

2013. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

" akkor az intel sem fogja megerőltetni magát, lásd Haswell proci részének teljesítménye"

Ezt több okra is visszavezethetjük, egyrészről töredék rész az akinek egy i5-nél nagyobb teljesítmény kell(ők meg is kapják a maguk csúcs kategóriáját ne féljenek), másrészről most az IGP-re kel fókuszálni, se a jelenlegi architektúráik se a támogatásuk nem meggyőző.

2013. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Magam is azt látom, hogy az i7 vásárlók zöme a "ha már lúd, legyen kövér"-elv alapján fizeti ki azt a +30%-ot az i5-höz képest. Nyilvánvalóan értelmetlen racionalitást keresni abban, hogy +25e forintért két másodperccel hamarabb lesz kész egy konvert vagy egy tömörítés. (Az más kérdés, hogy ha ilyen műveleteket párhuzamosan kell futtatni, akkor az i5 csúnyán lemarad, de ez elég ritka szituáció).

Mindezzel azonban teljesen ellentétes az a tapasztalat, hogy akármelyik fórumban körülnézünk, mással sem találkozunk, mint azzal, hogy kinek meddig sikerült felhúzni az amúgy s brutál i7 gyári órajelét. Ennek vajon van értelme, ha még az alap teljesítményét sem használják ki a játékok és grafikus alkalmazások?

Talán elmondható, hogy ez egy megszállottság. Olyan, mint a fotós, aki a méregdrága gépével tesztlapokat fényképet és mutogatja a neten az eredményt, de mindemellett eltávolodik a fotózás élményétől.

2013. márc. 23. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:
18%
Köszönjük szépen a lepontozást, ezek szerint rosszul látjuk, akkor ha lehet ellenérv is jöhetne nem csak lehúzás.
2013. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!