Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemtudok bebootolni pendriveró...

Nemtudok bebootolni pendriveról. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Win7-re szeretnék xp-t telepíteni, mer nem bírja a gépem, és mikor bootolni akarok, vagy azt írja ki, hogy "hiányzó BOOTMGR" vagy, hogy "nem található operációs rendszer" vagy mi... vki tud segíteni?

2013. márc. 23. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Bootsectort is elkészítetted a pendrivehoz, vagy csak átmásoltad a telepítő dvd-t, és kész?
2013. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak másoltam.... de eddig működött, mer nem először csinálom.
2013. márc. 23. 21:44
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Akkor eddig valami érdekes mázlid volt. Vannak programok (ingyenesek), amivel bootolható pendive-t lehet készíteni.

Például WinSetupFrom USB, és még számtalan másik. Olyat keress, ami 7-hez is jó.

2013. márc. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és ha bootoló pendrive-á csinálom a pendrive-om, akkor utána lehet még normális pendriveként használni?
2013. márc. 24. 10:06
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Persze! Amikor már nem kell, törlöd az egészet, és kész, máris hagyományosan használhatod.

Az "átalakítás" csak annyit tesz, hogy felírja azokat a fájlokat, amik a bootoláshoz kellenek, aztán utána másolja a z eredeti telepítőről a többi szükséges dolgot. Használtam már, amikor például egy netbookra telepítettem vissza az eredeti Windowst (mert "valakinek" sikerült letörölnie néhány fontos fájlt), és a Windows CD-n volt, viszont a masinában nincsen CD-olvasó. Azóta is használom a pendrive-t hagyományosan.

2013. márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!