Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan működnek, mire jók a...

Hogyan működnek, mire jók a többmagos processzorok? Pl. A samsung exynos 5 octa, illetve az Intel Core i7-3630QM?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az exynos 5 octa energiát spórol, a gyengébb procit használja a "könnyebb" feladatokhoz, a durvábbakhoz pedig az erősebbet. De ha több alkalmazást használok egyszerre, akkor a gyengébb és az erősebb is tud egyszerre futni, illetve, hogy működnek ezek? Ugyan ez a kérdésem a fent említett laptop procival is, hogy miért is jó a 4x2.4ghz. A válaszokat előre is köszönöm!!

2013. márc. 23. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Több szálra optimalizált programoknál tudnak nagyon előnyösek lenni. Alapvetően hogy működik egy program? Vegyünk valami sima játékprogramot.

Kell számolni a pályát, a képet, amit látsz. Kell számolni az ellenfelek mozgását. Kell számolni a te mozgásodat. Hangot kell adni. Persze még ezer más dolgot is kell, de példának elég lesz ez. Egy egymagos gépen ez úgy működik, hogy a program pár milliszekundumig a képet számolja, utána egy kicsit számolja az ellenfelek mozgását, majd a te mozgásod majd egy kicsit a hangot. Majd megint elölről az egészet. Persze nagyon gyorsan az egészet, nem veszed észre a kis szüneteket jó esetben. Ha több magra van optimalizálva a játék, akkor már egész másképp fog futni a dolog: egy mag csak a képet számolja, egy mag az ellenfeleket, egy mag a te mozgásod, egy mag pedig hangot ad, 100%-ban, megosztás nélkül.

Jobban lehet gazdálkodni az erőforrásokkal, ha több van belőlük :) Persze elég pongyolán írtam, de a lényeg azért szerintem érthető.

2013. márc. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!