Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan húzzam fel a procimat...

Hogyan húzzam fel a procimat 768mhz-ről nagyobbra (1ghz-ig)?

Figyelt kérdés

Igazából telefonról lenne szó(androidos, ami linuxon alapul).A telom neve:Acer Liquid E. Eredetileg 1ghz-es a proci, de az acer lekorlátozta 768mhz-re.(a teló 2009-es, és kezd elgyengülni a mai világban, de nem szeretnék váltani).

Jelenleg CM9 van rajta, de nem találtam hozzá oc kernel-t, és így nem tudom feljebb húzni 921mhz-nél(utána lefagy). A segítséget előre is nagyon megköszönném!


2013. márc. 26. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne piszkáld!

Persze hogy lefagy, mert nem bírja...

Annak hogy kis teljesítmény nyereséget nyersz, azt éred el, hogy hamarabb lemerül. esetleg más problémák is képződnek.

2013. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha 921 mhznél magasabb órajelen nem mködik, akkor más kernelen sem fogja bírni, nem mindegyik bírja egyformán a tuningot !
2013. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

láttam videót, amiben 1.2ghz volt, és az "eredeti" 1ghz, csak az acer lekorlátozta energia gazdaságosság okából.

És én szeretem az ilyet piszkálni, ha elrontom, akkor megtudom oldani(recoveryből vissza tudok mindent rakni, már többször elrontottam dolgokat.)

2013. márc. 26. 20:23
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Megolvadt / elégett chipeket / alkatrészeket melyik recoveryvel tudsz visszatenni? Az engem is érdekelne. Ha a rákot is gyógyítja akkor fizetek is érte!
2013. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem fog elégni/megolvadni, nem melegszik, meg gondolom(mint mindenben), ebben is van túlmelegedésvédelem.
2013. márc. 26. 20:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Létszíves segítsen, aki tudja, hogy hogy kéne, mert már csinált ilyet, tudom hogy ilyenkor "kell mondani, hogy veszélyes", de tudom, tisztában vagyok a veszéllyel.
2013. márc. 26. 21:03
 7/13 anonim ***** válasza:

nem véletlen van lekorlátozva, és nem véletlen nem megy a 921MHz felé.

Acer Liquid E specifikációja:

[link]

"CPU: 768 MHz Scorpion"


Kicsit utána olvastam néhány angol nyelvű fórumon.

CPU stabil működése, amit 100% terhelés mellet is probléma nélkül add, az van beállítva alapból: 768 MHz

Lehet kísérletezni ennek növelésével, de az mellet hogy garancia ugrik ha valami balul sül el.

Változó a maximális amit kitudtak hozni, eddig 921 és 1038 közötti értékeket olvastam.

Illetve azt, hogy a maxumumra beállított készülékek, nagyobb terhelésű alkalmazásoknál könnyedén lefagynak.


Szóval vissza térve az elejére, NE PISZKÁLD!

2013. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké, de itt 1,2ghz, én is letöltöttem azt a rom-ot, de sztem használt valamilyen oc kernelt, mert amikor utána olvastam, akkor mindenhol oc kernel+ megváltoztatott boot image+ a built.prop szerkesztése... Nem nagyon fogom piszkálni :D(talán egy kicsit)
2013. márc. 26. 21:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
kernel nem befolyásolja a hardver maximális teljesítményét.
2013. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor mitől oc egy oc kernel?
2013. márc. 27. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!