Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel I7 860 -ra milyen CPU...

Intel I7 860 -ra milyen CPU hűtő a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Jelenleg a gyári hűtővel üzemel, azonban lehetséges, hogy kicserélném egy komolyabb hűtőre. Mi a véleményetek az artic cooling freezer 64 -ről?


Lenne még egy kérdésem: Milyen programmal mérhetem a CPU hőmérsékletét?

Köszönöm előre szíves válaszotokat!


2013. márc. 26. 22:57
 1/8 BM-Striker ***** válasza:

HWmonitor.



Mennyit szánnál rá?


Alpenföhn Brocken pl jó vétel.

2013. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, használtan venném!:)

Sajnos, alapjáraton a gyári hűtővel 70 Celsius körül forog a hőmérséklete :S S, csak most vettem észre, nem gameltem sokat, viszont legutóbb észrevettem és eléggé brutálisan felpörgött a CPU gyári ventije és fújta a meleg levegőt rendesen, a game is beakadt egyszer-kétszer :S

Attól nem lesz baja, ha így toltam egy kis ideig?

2013. márc. 26. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Nane CPU-hűtőt használtan ne vegyél!!!
2013. márc. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BM-Striker ***** válasza:
Freezer 64 nem kompatibilis lga 1156-tal , ehhez egyébként is egy 12 centis kéne, mint pl egy Brocken, Matterhorn Pure, Brocken 2, Thermalright HR-02.
2013. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hmmm. Elgondolkodtat az Alpenföhn. Az jó lenne az 1156 -os lapkámra?

No és nem lesz probléma belőle, ha olyan magas hőmérsékleten üzemelt egy kis ideig? :S Később kisebb lesz a teljesítménye, vagy egyéb negatívum emiatt? :S

2013. márc. 26. 23:29
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, igen. S mi a helyzet a vízhűtőkkel? Vagy mondhatni felesleges és tökéletesen megfelelne a Brocken is a célra?


Véleményed szerint ez a Brocken jól működne még akkor is, ha egy picit húznék a CPU órajelén is? (kb. 3,5 ghz -re)

2013. márc. 26. 23:31
 7/8 BM-Striker ***** válasza:
60%

A Brocken arra nagyon jó lenne, és rámegy az 1165-re.

(Nekem egy Brocken most egy 4 ghz-re húzott Phenom 955-öt tart 45-50 fokon max terhelés mellett is (125w tdp))


Vízhűtőkkel az a helyzet, hogy ami elérhető áron van kész szett az nem hűt jobban mint egy hasonló árkategóriájú léghűtés pl Alhenfönhn K2, Thermalright Silver Arrow.... .


Normáis vízhűtések 30 alatt nincsenek.

2013. márc. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen. A probléma csak annyi, hogy nem tudom honnan lehetne beszerezni a terméket :S

A másik pedig ilyen gépházam van és nem tudom, hogy beférne-e:


[link]

2013. márc. 27. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!