Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenlegi processzorkínálatból...

Jelenlegi processzorkínálatból melyiket érdemes venni, AMD vagy Intel, vagy milyen "darabokat" ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Processzort vásárolnék, és jelenleg az Intel Core i5-3470-es procit néztem ki. Egész jó áron kapható, és sok jó véleményt olvastam róla. De hallottam, hogy az AMD olcsóbban hozza ugyanazt a minőséget, teljesítményt mint az Intel. Ez is kérdésem lenne... Azért is Intelt választanék, mert eddig mindig az volt (hibátlan) és tudtommal jóval kisebb a TDP az AMD processzoraival szemben.

Tudnátok ajánlani az Intel Core i5-3470 "testvérét" az AMD-ből?

50.000-nél többet nem szeretnék processzorra költeni.


2013. márc. 28. 16:09
1 2
 1/11 Rasta Joint ***** válasza:
Ez függ a hardverkörnyezettől és a felhasználási céltól is.
2013. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ehhez kéne látni egy teljes konfigot is.

Na meg azt hogy mire kéne.


Hiába veszel például 50 ezres procit,ha mellette harmatgyenge VGA van,vagy az alaplap a leggányabb stb...

2013. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BM-Striker ***** válasza:

FX-8320/8350, amit az AMD hasonló árkategóriában kínál.


Sok szálas programokban erősebb lehet mint az i5, de ami csak 4 vagy kevesebb szálat használ, ott az i5 jobb.

2013. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék atomerős 8 magos gépet...

Egy 4 max. 6 magos elég lenne, valamint ne fogyasszon sokat, TDP 95W legyen. Az ára pedig 40k alatt legyen ha lehet.

Informatikusnak készülök, így a gépet elsősorban "tanulásra" használnám. Próbálgatnék majd kicsit programozni, szóval nem az új PC játékokat ultra highon Full HD-ban játszani.

2013. márc. 28. 16:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy van aki 100 ezerért vesz procit és egy gyengébb VGA-t, mert dolgozik a gépen és nincs szüksége arra, ahogyan itt sokan fogalmaznak, hogy "arányos" legyen a config.
2013. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék gyengébb VGA-t, mert a fotosopp és videóvágás,szerkesztés is érdekel :D

De a játékot sem vetem meg... nem játékra kell, de azért néha jó kiengedni a fáradt gőzt és egy olyan VGA nem jönne rosszul amin egy alap élvezhető minőségen tudjak lag nélkül, átlagos fps mellett játszani

2013. márc. 28. 16:29
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

AMD FX 6... vagy 8... széria, ezek 6 illetve 8 magosak. Több villanyt kér teljesen kiterhelve, de részterhelésen nem vészes a különbség.

Akkor lehet jobb választás, ha a programjaid ki tudják használni a több mag nyújtotta előnyöket és villámgyors RAM moduljaid vannak. (1800 MHz felett)

2013. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj, ha infos vagy, akkor neked kellene tanácsot adni nekem es nem forditva.

Az altalad hasznalt programok milyen hardverkovetelmenyt tamasztanak?

Ha ezt meg nem tudod, vegyel gyengebb, olcsobb procit (i3-3225 vagy FX 4100)olyat, aminek a foglalataba kesobb erosebb procit is rakhatsz. Lga 1155-nel i7-ig mehet bele, am3+ eseten meg az fx 8350-es.

2013. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem lagg, a lagg az internet kapcsolatot pingjétől függ, te a szaggatásra gondolsz.
2013. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
már bocsi, de ha te informatikusnak készülsz szerintem mindenki jobban járna, ha erről lemondanál
2013. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!