Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Emelgetem a cpu külső órajelét...

Emelgetem a cpu külső órajelét, mert csak azt engedi, de nem találom a biosban a ram időzítést, sem a mhz fixálást. (? )

Figyelt kérdés
Nem szeretném, hogy a ram károsodjon, vagy visszafogjom, de nem tudok ezen állítani,csak feszültség szinteket (low,medium,high)

2013. márc. 28. 21:34
1 2
 1/14 Chello ***** válasza:
Milyen típusú alaplap ?
2013. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


it van 2 db kép a gépről

2013. márc. 29. 12:10
 3/14 A kérdező kommentje:
www.oempcworld.com/OEMPCworld-com/184pin.html ezen az oldalon van ami nekem is van pc3200 200mhz van kiírva,de nekem 205-ön van épp. Visszább vegyek az fsb-n vagy nem kell,nem baj ha így van?
2013. márc. 29. 13:20
 4/14 Chello ***** válasza:

Látom.


Nem baj, sőt kevés.


De ha elmegy így akkor hagyjad.

Ha nem stabil emelj a mem feszen mediumig?? talán.


Azért fura , mert vagy 50 MHZ-et emeltél már az fsb-n és nem emelkedett a ram valószínű vissza van osztva.

Más osztóval tudsz növelni, de az nagyot ugrik nem biztos, h bírná ekkora FSB mellett.


Szerintem jó ez így.

Nagyon kicsi procid lehet, ha ekkora emelés mellett még csak 2.5-ön jár.


Ilyenkor az időzítéssel tudsz még valamennyit játszani, de adni az nem fog csak mondjuk 100-200 MB/s olvasást és szinte semennyi írást viszont szinte biztos, hogy hibázna miatta.


Ha a ram melegszik tegyál rá rézhűtőt (lehet venni) vagy fújjad ventivel.


Nem hal bele és nem korlátoz ha stabil, ha meg nem azt majd a kékhalál postás kihirdeti neked.


Ebből több sokkal már nem fog kijönni.

2013. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Stabilnak stabil, 2 órát futtattam gy occt nevű stresszelővel, és elégedett vagyok vele. Viszont csak alapjáraton ment a gép, és azt hallattam, hogy újraindúlt magától. Nem láttam a hibát, mert a monitort kikapcsoltam. szóval ha 200 Mhz van írva a neten a ramra, akkor nembaj a 205 mhz? És az időzítés opcióm nincs sajnos. Nem akarom tönkretenni a gépet, mert anyuméké. Csak érdekel a téma, szeretnék velem hobbyszinten foglalkozni.
2013. márc. 29. 15:57
 6/14 Chello ***** válasza:

Memory settings menüje van.

Ott vannak az időzítések is.

De ha az alaplap títushoz Asus k8 V akárnmi megkeresed a user manual-t pdf-ben van, akkor abban majd meglátsz mindent.

2013. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Viszább vettem 240 az fsb-t és 195 Mhz jár a ram, akkor most le van korlátozva, vagy túlhúzhatom véletlenül a ramot? Mert sajnos ahhoz nem értek. Meddig húzhatom szerinted? Feszt nem tudok adni a procinak, csak is Fsb-t lehet állítani.
2013. márc. 29. 16:01
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. márc. 29. 16:02
 9/14 A kérdező kommentje:
FSB:DRAM CPU/11
2013. márc. 29. 16:08
 10/14 A kérdező kommentje:
[link] ez a kézi könyve, sajnos angolul van, újat nem tudtam meg belőle.
2013. márc. 29. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!