Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik-e olyan videókártya,...

Létezik-e olyan videókártya, lehetőleg alacsony áron, ami segít hardware-esen lejátszani a HD (Rip) filmeket?

Figyelt kérdés
Van egy gépen 2.8 Ghz 512 DDR II rammal, de nem akarok csak ezért új gépet venni, de videókártyát meg amúgyis vennék, csak nem tudom melyik videókártya képes hardware esen lejátszani a HD filmeket, levéve a terhelést a CPU ról. A 720p -s filmek többsége még így is megy simán, az 1080p semmiképp sem, a 720p ből jónéhány sajna még így is akad, új gépet nem akarok venni, olcsó, de jó megoldást keresek. Előre is kösz a választ mindenkinek!
2008. jún. 11. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem nincs ilyen. talán olyan lejátszó ami jobban vga-ra terhel.

Mellesleg az 512 ram pl lehet elég szűk keresztmetszet is akár. Ha ezen xp-t futtatsz már az halál. Namost HD video azért nem épp pici bitrátával megy igy a buffer méret sem pici.

2008. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak félig van igaza az előttem szólónak. Van ilyen VGA, nem is olyan drágán. Pl:

[link]

Hivatalos oldal:

[link]


Ez támogatja a HD videókat. Viszont az 512 RAM tényleg nagyon kevés mindenhez már. Viszont persze a fenti VGA-tól ne várj nagyon sokat, ha játszani is akarsz vele (Mondjuk szerintem kb. 0,5-1 éves játékok már jól elmennek rajta, persze nem full grafon. De mit vár az ember 14 khufért?).

2008. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz ha van még ilyen várom. A memóriám most lesz frissítve még másfél gigával :DD

Játszani egyáltalán nem szoktam, csak nem akarok új processzort venni, de lehet azzal jobban járnék, lényeg hogy a 720 és az 1080p-s HD filmek menjenek csak.

2008. jún. 11. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!