Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Win beépített Readyboost-ja...

A Win beépített Readyboost-ja alkalmas szoftveres hybrid hdd létrehozására?

Figyelt kérdés

Mi lenne ha vennék a mezei hdd mellé egy ssd-ét és kijelölném az egész ssd-t win readyboost drive-nak?

Vajon mennyit gyorsulna a rendszer? Egyáltalán kihasználná a Readyboost a 64 GB cache-t?


2013. márc. 30. 21:09
 1/5 soccerway ***** válasza:
Ha már ssd-t veszel, akkor arra telepíted fel a windowst és sokkal gyorsabb lesz a rendszer.
2013. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

tudtam hogy ez lesz a válasz, de azért én tartom a kérdést.

vagyis nem telepítek semmit az ssd-re hanem cache lesz

2013. márc. 30. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy erre találták volna ki. Valamivel lehet hogy megtöltené, a pagefile-t például rádobhatod, de szerintem közel sem gyorsulna annyit mint a rátelepítéssel.
2013. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

na csak azért mert egy új laptopban pl. gyárilag 32 GB SSD van cache-nek és mellette egy mezei 7200rpm hdd, és azon van gyárilag a Win. És saját Expresscache progival cache-eltet.

Ezt nem én találtam ki, hanem pl. a Dell ebben az esetben.

Gondolom, nem lehet nagy hülyeség, ha az egyik vezető gyártó ezt használja.

2013. márc. 31. 09:16
 5/5 soccerway ***** válasza:

Pedig elég nagy hülyeségnek tűnik, egy SSD-t elpocsékolni cache-nak, arra elég egy 4 gigás pendrájv ami 2000Ft.


"A ReadyBoost szolgáltatás akkor nyújt segítséget, amikor fogytán van a számítógép memóriája. A kevés memória nagyon lelassíthatja a számítógépet, mert a Windows a merevlemezen kénytelen elvégezni az adatok összegyűjtését. A flash memória gyorsabb megoldást jelent. "


Magyarul ha van elég fizikai memória, és a windows SSD-van(tehát gyors) akkor meg már nincs is erre szükség. Mondjuk egyébként se, nálam sose volt ilyen 2GB RAM-os gépen és mégis ment ahogy kell.

2013. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!