Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet érdemes...

Milyen számítógépet érdemes újonnan vennem a következő felhasználásra: játékok, hang/zeneszerkesztés,3D tervezés? És ez mennyibe kerülne legolcsóbb megoldásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd a jövőben újítani, kíváncsi vagyok, mennyit kellene gyűjtenem, hogy minden megfelelően fusson. Valami olyan árra gondoltam, ami azért reális, de nem fut ki nagyon az elvárásokból a gépem 1-2 év múlva. Tudom, hogy folyton fejlődik a számítástechnika.

Gondolom rengeteg memóriára és nagyon jó grafikus kártyára (szintén sok memóriával) lenne szükségem.

Használt is érdekelne, ha tudtok ilyen oldalakat, nézelődnék.

Köszönöm.



2013. ápr. 1. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagyok az egyetlen, aki a fejét fogta mikor elolvasta. A reális ár mindenkinek más. Szerintem mindenki szívesen segít, amint leírsz egy összeget. Azt sem írtad egyébként milyen játékok. NFSMW és hasonló, vagy esetleg BF3 FullHD ultra?
2013. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég nehéz erre helyes választ adni, de ha figyelembe vesszük hogy 3d tervezésre is szeretnéd használni, a játékok nem is annyira lényegesek, mivel 3d látványtervek készítéséhez jobb gép kell mint az új játékokhoz.


Ha azt szeretnéd hogy időtálló legyen, akkor intel i7-es proci meg 16GB 1600MHz RAM (2000MHz fölé nem éri meg menni) + (legalább) 2 gigás grafikus, lehetőleg nvidia.

Olyan alaplap amit később tudsz bőviteni, szóval egy újabb alaplap (és igen, a drágább a jobb, ha olcsó alaplapot veszel, az lassítani fogja a procit is, ramot is meg grafikust is). Ha 4 hely van a RAM-nak, akkor ugy vegyél ramot hogy maradjon legalább egy hely még, de legjobb mindig egyforma ramot venni (mind 4gigás vagy mind 8, ezért lenne jobb a 2x8GB és marad helyed későbbre).


Árat nem igazán tudok mondani, de gondolom hogy 400-500 euro között lenne egy ilyen konfig.


i5-ös procit ne vegyél, nem éri meg, esetleg az uj AMD proci jó még, a 8 magos, és olcsóbb is mint az i7-es. Az nvidia jobb több szempontból mint a radeon, de ha nem engedheted meg magadnak, a radeon is jó és az olcsóbb. Magonként (vagy threadenként) 2GB RAM lenne megfelelő, de az 16 giga ram lenne a 8 magra/threadre. Ha veszel 12-t, az is elég játékra, de tervezéshez jobb lenne a 16.


Remélem tudtam segíteni.

2013. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3D tervezés alatt sem egyértelmű, mit értesz, és ettől függően változhat a gépigény is. Ha mindenféle animációkat akarsz 3D-ben renderelgetni, akkor a határ a csillagos ég, ha valami műszaki 3D CAD programot akarsz használni, akkor meg bőven lejjebb mehet a gépigény és így az összeg is.
2013. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sZamu válasza:

Nem mindegy milyen 3D-re gondolsz. Mondjuk kíváncsi lennék hogy akik itt gyors gépet ajánlgatnak 3D-hez azok mennyit foglalkoznak vele. Ha komoly dolgokat akarsz csinálni 3D-ben, akkor nagyon sok RAM-od legyen! Más szerintem nem nagyon számít. Ha csinálsz egy animot, akkor szerintem tök mindegy hogy 20, vagy 40 óra alatt rendereli a géped. Viszont a videókártya mindenképpen Cuda-s legyen, elég sok progi, plugin, renderer használja ki a GPU-t különböző feladatokra. Példát is tudok mondani, az Octane renderer 10-15x (50x-es sebességet is olvastam) gyorsabban számol a GPU használatával mint ha a proci számolná a képet. Nekem egy 5 éves gagyi laptopom van, de mondjuk hogy legyen hasonlítási alapod, egy kép, amit az én gépem 15-20 perc alatt számol procival, az GTX570-en ott van majdnem realtime-ban, max 1-2 sec alatt Octane rendererben!


http://www.youtube.com/watch?v=vuePkicH-LM


[link]

2013. ápr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

gujci:

köszönöm a segítséget, igen, így nagyjából tudom, hogy hová lőjem be, ez így árban nem is vészes. tulajdonképp azt a kategóriát szeretném eltalálni, aminek nem indokolatlanul magas még az ára, mert annyira új, de viszinylag időtálló, tehát olyan 3-4 évig még utána is tudok futtatni rajta ilyen programokat.


a játékot azért említettem meg, mert azoknak gyorsan növekedik a gépigényük, gyakorlatilag azok is modellezőprogramok.


szerintem ha 4 slot van memóriának, beteszek 2x8at, és kevésnek bizonyul, még 1x8at beletehetek, és még midnig marad 1, ez jó ötlet.


Ramnál 2000mhz fölé miért nem érdemes menni? Hűtés miatt?


"3D tervezés alatt sem egyértelmű, mit értesz, és ettől függően változhat a gépigény is. Ha mindenféle animációkat akarsz 3D-ben renderelgetni, akkor a határ a csillagos ég, ha valami műszaki 3D CAD programot akarsz használni, akkor meg bőven lejjebb mehet a gépigény és így az összeg is."


Egyelőre inkább cad, Solidworks/edge, mechanikus mozgó alkatrészek.


"sZamu válasza"


Kösz a tippet, megnézem őket, valóban nem a legelőnyösebb, ha nem realtimeban mozog a szerkezet. Bár ez jelentősen megdobja az árat, de nem vészes.

2013. ápr. 3. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!