Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon hasonló használattal...

Vajon hasonló használattal megéri-e az SSD?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Gépet szeretnék fejleszteni, nem a legnagyobb High-End alkatrészekkel, de azért úgy szeretném, hogy videók felvétele közben se legyen gond. Tehát a kérdésem valójában az lenne, hogy olvastam az SSD-k élettartamáról, és nem vagyok profi ilyen területen. Vajon ha kizárólag arra használom az SSD-met, hogy oda rakom az Oprendszeremet, illetve azon renderelek videókat, akkor hány évet bír körülbelül? Egyáltalán van értelme ott renderelni? A másik az lenne, hogyha a felvevőprogramom az SSD-n van akkor jobb FPS-eket produkálok felvétel közben? Valami olyasmit is olvastam, hogyha nem arra a meghajtóra mentünk, ahol a felvevő van, akkor több az FPS. Ez igaz? HA igaz, akkor hogy éri meg jobban? Ha SSD-n van a felvevő, és arra veszem a videót, ha SSD-n van, és a HDD-re mentek, esetleg ha a HDD-n van és SSD-re mentek?


Köszönöm, hogy végigolvastátok, és válaszoltok is.


2013. ápr. 2. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Az SSD-k élettartama 3-5 év használattól függően. Mire kileheli lelkét, jobbat, gyorsabbat, olcsóbban kapsz.

Oprendszert érdemes rátenni. A betöltés gyorsabb lesz. A felvevő progit kb mindegy hova teszed. A lényegi rész betöltése olyan mindegy, hogy 0,01 v. 0,1 másodperc alatt töltődik. A mentés helye nem mindegy. Ha a RAM-nak kevesebbet kell várakoznia a tárolóra, akkor ugyan annyi idő alatt több képet tud készíteni, vagyis nő az FPS. Persze ez akkor igaz, ha az FPS korlátját ez adta és nem a GPU, vagy a CPU.

2013. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Tehát technikailag úgy van leginkább értelme, ha HDD-n van a felvevőprogi, és SSD-re mentek vele? És ugyan ez vonatkozik a renderelésre is? Vagy ott megéri a Sony Vegast SSD-re rakni és oda is menteni?
2013. ápr. 2. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Renderelés közben mi van 100%-on? CPU / GPU v. a winyó? Ha az utóbbi, akkor a renderelendő anyagot az SSD-re tedd, ha az előbbi (ami a valószínűbb) akkor tök mindegy hol van, nem a háttértár a szűk keresztmetszet.

Hogy a programot hova teszed az megint olyan kérdés, hogy az néhány másodperces betöltési idő növekedés az kb semmit nem ér a több perces / órás renderelési idő mellett.

2013. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre a CPU biztos, hogy 100%, de ez nem releváns, mert újat fogok venni. És rendernél pedig az, hogy hova mentem,az megint teljesen mindegy, ugye? Tehát legjobb akkor, ha az SSD-re veszem fel a dolgokat, és onnan renderelem a HDD-re. Jól értem?
2013. ápr. 2. 23:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgyis a proci lesz a szűk keresztmetszet, hacsak nem valami űber felső kategóriásat veszel.
2013. ápr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Osynho ***** válasza:
Azért ahhoz, hogy egy ssd-t 3 év alatt kinyírj, elég durván kell bánni vele. :)
2013. ápr. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
TonyStark I7-re gondoltam.
2013. ápr. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!