Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet japán kiosztású billenty...

Lehet japán kiosztású billentyűzetet rendelni?

Figyelt kérdés

Olyanra gondoltam amin rajta van a hiragana.

Magyarországon belül szeretnék rendelni.



2013. ápr. 4. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Országon belül nem nagyon, max olyantól aki kintről redneli, és viszont eladja.
2013. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
2013. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
De ha nem tudsz rendelni, vagy drága, szerintem csinálni is simán lehet, csak kell egy minta, hogy mi hol van és akár filccel, vagy papírdarabokkal meg ragasztóval rá lehet írni. Olcsóbb megoldás.
2013. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Magyarországon belül nem nagyon fogsz ilyet találni.

De igazság szerint felesleges is, sőt japánok sem nagyon használnak olyan billentyűzetet. Náluk is főleg a sima angol kiosztású van használatban.

Te is megtudod oldani egyszerüen ha japánúl akarsz gépelni.

Windows-nál a vezérlőpult/ nyelv és területi beállitások/ billentyűzet. Ott pedig fel kell venni új billentyűzetként a japánt és az IME-set válaszd majd.

Ezután már át tudsz váltani rá és alul a tálcán be lehet majd állitani, hogy hiragana legyen a bevitel. Ha gépelsz automatikusan hiraganára váltja majd, space-el pedig kanjikra lehet váltani.

2013. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig úgy írtam csak mégis jobb lett volna hogy a hiragana is rajta lenne.
2013. ápr. 7. 13:52
 6/6 anonim válasza:
LordAndrew-nak igaza van, én az első laptopomat Japánban vettem még 2006-ban, japán Windows-zal meg minden, de ugyanúgy angol billentyűzete volt...
2013. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!