Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi az Intel Core i7 3770...

Homeless kérdése:

Mennyi az Intel Core i7 3770 optimális hőmérséklete? Normális ha egyes játékoknál pl: Far Cry 3, Battlefield 3-nál akár 80 fokot is eléri huzamosabb ideig?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 02:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az már kicsit sok. Portalaníts, pasztázz újra, ha régen volt. Után nézd meg milyen!

G.

2013. ápr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy jobb hűtőt.(vagy pasztázd újra, ahogy jónak látod)De, azért a 80 fok már elég sok.
2013. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább itt, a privátot nem szeretem, ott csak te kapsz választ és senki más.

Szóval az ok talán az lehet, hogy ez egy bivalyerős processzor. Ha a takarítás/újrapasztázás nem segít, akkor biza' jobb hűtő kéne...

G.

2013. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvastam egy másik kérdésnél is a problémádat, de szerintem itt valami nem kóser.

Az Intel 67.4°C-ot ad meg ehhez a procihoz, és el nem tudom képzelni, hogy ha ezt ilyen mértékben meghaladod, akkor ne lépne életbe valamilyen védelem.

Én mondjuk nem a gyári hűtőt használom, hanem egy Cooler Master TX3 EVO-t (ez egy kb. 6000Ft-os hűtő, a minőségi coolerek belépőszintje), de még soha meg sem közelítettem a gyárilag megadott határértéket.

Direkt most kipróbáltam, kb. 1,5 óra játék alatt a proci 53-54°C lett. Mindezt egy tetőtéri, jelenleg 26 fokos szobában. (A kérdés áprilisban íródott, kétlem, hogy akkor ilyen meleg lett volna).


Ami a hűtést illeti, sok múlik a házon és a szerelésen is. Játék közben nemcsak a proci dolgozik (és termel hőt), hanem a videokártya és a RAM-ok is, a háttértár is jobban melegszik, tehát intenzív és hatékony hűtésre van szükség. Sokat ronthat a rossz kábelezés (a nem szépen elvezetett kábelek útját állják a levegőnek) vagy a nem megfelelő (túl pici, nem jól szellőző..stb. ház.). Érdemes megnézni, hogy a ház hűtői jól vannak-e beszerelve, vagyis az első szív, a hátsó fúj-e. Ha egymás ellen dolgoznak, hiába járatod őket akár maxon, a házadból egy katlan lesz. Nyilván a processzor hűtője nem tud mit csinálni, ha eleve egy forró környezetben kell dolgoznia.

De az újrapasztázás és esetleg egy, a gyárinál jobb hűtő beszerzése mindenképpen javallott! Tudom, nem olcsó, de még mindig olcsóbb mint új processzort venni!

2013. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!