Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagyás, újraindulás, akadás....

Lefagyás, újraindulás, akadás. MIT TEGYEK?!

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy Western Digital 1TB Caviar Green (7200rpm, 64MB) winchestert, feltelepítettem a Windows 7 Ultimate 64-bites verzióját, ahogy ezelőtt volt. Tegnap és ma délutánig HIBA NÉLKÜL működött minden, jó volt, halk volt, gyors volt. Most este viszont teljesen kiborított! Kezdődött ott, hogy neteztem, és egyre lassabban nyitott meg oldalakat, és lassú volt a Skype is, gondoltam a torrent miatt (ami csak seed volt), de nem, kiléptem belőle és ugyanúgy megmaradt a lassúság, de mostmár olyan mértékben, hogy "a ... nem válaszol" hibaüzeneteket kaptam sorban. A startmenüben lévő újraindítás gombbal újraindítottam, de arra sem volt hajlandó, kb 5 perc volt míg eljutott a "Kijelentkezés..." képig, ott viszont megfagyott, tehát kézileg indítottam újra. Ez is sok időbe telt amíg bootolt, de újraindítás után is lassú maradt! Kikapcsoltam (persze ezt is manuálisan). Megnéztem belülről, nem melegedett túl semmi. Visszakapcsoltam, egy picit jobb volt, de aztán megint megjelentek a lassúság jelei, a Feladatkezelő be sem jött, ismét újraindítottam, de most a BIOS-ból adtam egy kis tuningot az Intel E3400 processzoromra, 3.5GHz-ig húztam fel (korábban is így használtam a régi vinyóval). A lassúság ugyanúgy előjött! Szóval próbáltam az overclock-ot, kivettem a 2x2GB 1333MHz-es ramból egyet, overclockot visszavettem, bezártam minden fölösleges programot, újraindítottam, ellenőríztem a hőfokokat, minden rendben, de a hiba UGYANÚGY ELŐJÖN! Akkor tehát mégegyszer a gépkonfig:


Alaplap: ASUS P5G41T-M LX

CPU: Intel E3400 @3.5GHz

RAM: 4GB 1333MHz (dualchannel)

GPU: HD 7750 OC GHz Edition

PSU: Codegen 400W

HDD: WD 1TB


Ha valaki egy normális magyarázatot tudna nekem adni minderre, illetve a megoldásra, akkor azt nagyon megköszönném! Ja, és azt ne mondjátok, hogy azért lassú mert Green vinyó, mert nem igaz, tegnap tökéletesen ment.

Már annyira felidegesített ez az egész számítástechnika, hogy komolyan mondom majdnem ott tartottam, hogy kihajítom az egészet az ablakon keresztül. Mi az hogy egyszer megy, aztán gondol egyet, vagy el nem tudom képzelni hogy mi történik olyankor benne, és az egészből egy nagy semmi lesz...


Szóval nagyon hálás lennék valakinek aki segítene, köszönöm.



2013. ápr. 6. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen tápod vam?! Ez a Codegen ipari hulladék, sűrgősen cseréld le jobb minőségűre.
2013. ápr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Regisztrálj, lépj be, keresd meg a topikot és tedd fel a kérdést itt: www.techcorner segélyvonal.hu Fórum.
2013. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hardveres hiba, valószínűleg a TÁP hibás.
2013. ápr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet a táp már nem bírta el a merevlemezt, én nem lepődnék meg...
2013. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a táp a hibás.
2013. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Borzasztóan lassan bootol be, sőt a Windows indítása képernyő után lefagy. Még mindig a táp a hibás???
2013. ápr. 7. 10:42
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja nem, mégsem fagyott le, csak lassan töltött be. (2 napja van Windows rajta)
2013. ápr. 7. 10:43
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezelőtt IDE (PATA) merevlemezem volt, szóval ez az első "SATA használat". Bekapcsolásnál valami SATA 1 FAILED felíratot láttam, aminek köszönhetően (gondolom én) nem tud normálisan bootolni.

Most viszont az alaplapon a SATA 1-ből átdugtam a SATA 2-be, így már ismét fut hiba nélkül.

Ennek ellenére tényleg nem ártana már egy új táp. :/

2013. ápr. 7. 10:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Codegen nem táp, csak valami helyette. Cseréld le.
2013. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!