Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitoromból szeretnék TV-t...

Monitoromból szeretnék TV-t segítség?

Figyelt kérdés
Be szeretnék újjítani egy ASUS MX271-es monitort. Na most ezen 2 HDMI van és ezért az egyiket a gépre a másikat meg egy TV tunerre gondoltam... Lehetséges lenne-e hogy azzal rendes adásokat fogjak? (Comedy Central, Discovery, Viasat 6) A Leadtek winfast dtv pro-t néztem ki. Azzal működne és ha igen kell-e még valami hozzá.

2013. ápr. 7. 22:09
 1/6 czibles ***** válasza:
Én a helyedben inkább olyan monitort vennék, aminek van beépített tunere.
2013. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem lesz jó erre, azzal csak a mindig tv adásait tudnád nézni.Ha számítógép nélkül akarsz a monitoron tévézni akkor HDMI kimenetes set top boxra van szükséged,DVB-C -ésre.De vehetsz a számítógépbe is tunerkártyát ekkor a gépen keresztül jön a jel a monitorra.Kérdés hogy milyen kábelszolgáltatód van az sem mindegy
2013. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 czibles ***** válasza:

Ha a TVben van DVD-C tuner, akkor minden adást lehet vele fogni, ami a kábelen kódolatlanul jön. (pl diginél az összes , kivéve prémium csatornák). Amik meg kódoltan jönnek, ott venni kell egy CI modul, amit beraksz a TVbe/monitorba és abba rakod a kártyát, amit a szolgáltató ad. Ezt a kártyát szokták a set-top boxokba is berakni.


Persze, amit az előző hozzászóló írt, az is működik, de akkor bérelni kell egy beltéri egységet, ami plusz egy távirányítót is jelent (igaz lehet azzal is irányítani a TVt, de közel sem az összes funkcióját). Meg szerintem fölösleges porfogó, ha ki lehet váltani.

2013. ápr. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 czibles ***** válasza:
DVD-C = DVB-C
2013. ápr. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as:A Leadtek tunerre írtam hogy nem lesz jó erre.Persze a monitor tv egy megoldás.
2013. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De én ezt a monitort szeretném megvenni... Akkor azt kérdezem hogyan lehet ebből TV-t csinálni?
2013. ápr. 9. 07:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!