Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen konfigurációra lenne...

Csapacsupa kérdése:

Milyen konfigurációra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Szeretnék asztali számítógépet vásárolni, elsősorban munkára. Amit használok: Adobe CS6, C4D, 3ds Max.


Összegyűjtöttem egy konfigurációt de nem vagyok biztos abban, hogy erre szükségem van (persze az is lehet, hogy még ez is gyenge és nem túl előremutató?). Érdekelne egy pár hozzászólás a témához esetleg ötlet a pénzügyi keret jobb felhasználásához ha ilyen alternatíva netán létezik.

Mindenkinek előre is köszönöm a segítségét!


Az összeállítás:

Proci+hűtő: Intel Core i3-3240 + Thermaltake CL-P0598 Contact 16

Alaplap: Gigabyte B75M-D3V

Memória: Kingston 8GB DDR3 1600MHz

Merevlemez: WD 500GB WD5000AZRX 64MB SATA3

Videokártya: Asus GTX650 2GB DDR5 GTX650-E-2GD5

Ház: Cooler Master Silencio 550 GX550W RC-550-KKA550

Monitor: Samsung S22B150NS

Bill.+egér: Microsoft Wireless Desktop 800


Ez 200.000 Forint lenne összesen.


2013. ápr. 8. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha munkaeszközről van szó, akkor nem ártana egy erősebb processzor. A merevlemez hamar meg fog telni.
2013. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak munkára lenne, vagy játék is számít?
2013. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha renderelésre is használod a gépet, jó lenne tudni, hogy GPU vagy CPU alapú rendert használsz, mert így hogy a CPU és a GPU is egyaránt gyenge, nem lesz szép világ egyik esetben sem. Ezt csak a C4D és a 3ds Max miatt kérdezem.


Egyébként ami így kapásból szemet szúrt, az a processzorhűtő, ami jelen esetben telljesen felesleges és a GTX650, ami meg nem ajánlott vétel.

2013. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak munkáról lenne szó. Játék nincsen képben, nem játszom.

Amit igazából használok az az Adobe csomag. A 3D-s modellező szoftverek néha kerülnek elő, csak megemlítettem de nem azok a fő szempont.

200000 Forint fölé nem szeretnék menni. Az, hogy az i3-3240 gyenge nekem meglepő, mert a tesztekben jól szerepelt és második generációs, bár ez persze inkább csak az órajelén és a benne lévő HD4000-esen érződik.

A videokártya helyett, amennyiben az valóban nem megfelelő, lenne ugyanabban az árszegmensben valami más? Nem ragaszkodom az Nvidia kártyákhoz, lehet Ati/AMD is ha az ugyanannyira megfelelő.

Jelenleg egyébként egy Compaq CQ-61 SH325-ösön dolgozom ami nyilván kínszenvedés de ha ennél jobb lesz, az nekem már elég és később talán lehetőségem nyílik folyamatosan továbbfejleszteni.

2013. ápr. 8. 13:29
 5/6 A kérdező kommentje:
A háttértárhoz meg még annyit, hogy van egy 1Tb-os Hitachi merevlemezem és egy külső 1Tb-s Samsung Story úgyhogy az 500Gb-os csak azért van az összeállításban, hogy legyen egy másik belső, amit rendszerlemeznek tudok használni, hogy ne kelljen particionálgatni.
2013. ápr. 8. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Processzornak inkább FX-6300, bár szálanként gyengébb mint az i3, de az Adobe cuccok alá jobb lesz, mert azok a programok szépen kihasználják a 3modul-6szál jelentette előnyöket.

VGA helyett pedig jó lesz egy HD7770, ez azonos áron erősebb mint a GTX650. Egyébként nem tudok róla, hogy ezek a programok különösebben használnák a VGA-t, de aztán ki tudja. Mindenesetre azért nem árt a jobb ár-érték arányút megvenni.

2013. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!